V Mercedesu budu ještě mnoho let, ujišťuje Rosberg

Nico Rosberg řekl, že v týmu Mercedes bude ve formuli 1 ještě spoustu dalších let.
V Mercedesu budu ještě mnoho let, ujišťuje Rosberg

Vedoucímu muži průběžného pořadí letošní sezóny vyprší na konci roku smlouva s Mercedesem, ke kterému se připojil už v roce 2010 a závodí v jeho barvách tedy již sedmý rok.

Již dříve bylo oznámeno, že v jednáních o prodloužení jeho smlouvy mu pomáhá bývalý pilot formule 1 Gerhard Berger. Rosberg však s vyřešením nové smlouvy nespěchá, soustředí se totiž na souboj o titul se svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem, na kterého má nyní náskok 24 bodů.

„Není to něco, nad čím bych v tuto chvíli přemýšlel,“ řekl Rosberg. „V tuto chvíli to pro mě není prioritou, protože na to stejně není zatím žádný tlak.“

„Cítím se skvěle, všichni jsme šťastní, že jsme spolu. Budu tady ještě spoustu dalších let a tak to je. Není třeba spěchat.“

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff pak potvrdil, že ani tým, ani Rosberg nehledají žádné další alternativy.

Na dotaz, zda nad současnými jednáními Rosberg nějak uvažuje, Wolff řekl: „Ne, v první řadě měl skvělého poradce, který má s vyjednáváním dobrých kontraktů značné zkušenosti.“

Gerhard Berger pomáhá Rosbergovi v jednání o nové smlouvě

Gerhard Berger pomáhá Rosbergovi v jednání o nové smlouvě

„To bylo velmi chytré, protože se tím z toho dostal a nemyslím si, že ho to nějakým způsobem poznamenalo. Ta jednání jsou dobrá. Nepochybuji o tom, že Nico a my chceme ještě nějakou chvíli pokračovat spolu. Musíme jen zůstat trpěliví.“

Jeho týmový kolega Hamilton má s Mercedesem smlouvu do konce roku 2018.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Villeneuve: Omezení komunikace je dětinské

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.