V Melbourne je těsno, Schumacher měl roztržku s Alonsem

Michael Schumacher vyvolal po sobotní kvalifikaci rozruch. Nejdřív si ještě v parc fermé cosi vysvětloval s Fernandem Alonsem a pak se sháněl po Charliem Whitingovi.

Jak se později ukázalo, Schumacher měl pocit, že ho Lewis Hamilton a Alonso blokovali v druhé, respektive finálové části kvalifikace. Na Alonsa proto uhodil, hned jak dojel ke garáži. Španěl ani nestačil vystoupit z auta.

„Zdržel mě při mém posledním pokusu. Ptal jsem se ho, jestli mu tým hlásil, že tam jsem, a on řekl že ne. Je to těžké. Mířil zrovna do boxů, tak se staral o jiné věci a možná nekoukal do zrcátka,“ vysvětloval pak Schumacher.

Hamilton se mu připletl do cesty v prostřední části. „Chystal se do ostrého kola a zablokoval mě, to nebylo zrovna hezké,“ poznamenal k tomu sedminásobný mistr světa.

V Melbourne to letos nebyl první podobný případ. Čtyřiadvaceti jezdcům je na místní trati těsno už od začátku víkendu. Pedro de la Rosa dostal po sobotním tréninku dokonce napomenutí.

„Včera jsme se o tom zrovna bavili na setkání jezdců a (Alonso) byl jeden z těch, kteří nejvíc upozorňovali, abychom si na tohle dávali pozor,“ podotkl Schumacher.

Nakonec se vydal rozebrat situaci s ředitelem závodu Charliem Whitingem. „Byl jsem se zeptat Charlieho, jaká jsou pro toto pravidla a jestli se náhodou trochu nezměnila. Potřeboval jsem vědět, co je ještě v pořádku a co už ne.“

Další článek: Nové týmy zrychlují, zatím jim ale stále stačí dokončit závod

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen