V Malajsii budeme znovu v defenzivě, říká Alonso

Mezi prvními dvěma závody je jen týdenní přestávka, proto Fernando Alonso neočekává, že by mělo Ferrari v Sepangu jednodušší práci než v Melbourne.
V Malajsii budeme znovu v defenzivě, říká Alonso

Alonso získal pro Ferrari v Austrálii páté místo, ale výkonnost vozu F2012 nebyla dobrá a za normálních okolností by byl výsledek zřejmě horší. Španěl se proto připravuje na další těžký víkend.

"V Malajsii budeme znovu závodit v defenzivě," přiznal. "Jinak to ani být nemůže, vzhledem k tomu, že F2012 bude prakticky stejné jako v Austrálii. Budeme se muset snažit co nejlépe přizpůsobit s vědomím, že to nebude snadné."

"Jsou tu dvě oblasti, kterým musíme věnovat velkou pozornost: nalezení správného kompromisu mezi aerodynamickou rovnováhou a opotřebením pneumatik. Sepang má dvě skutečné rovinky, a protože jsou velmi dlouhé, za nízkou maximální rychlost zaplatíte víc než v Melbourne, kde byly obě rovinky pro DRS poměrně krátké."

Alonso připomněl, že už loni hrály pneumatiky důležitou roli, protože bylo nutné absolvovat čtyři zastávky v boxech. Letos ale budou mít týmy střední a tvrdou směs, zatímco loni to byly měkká a tvrdá.

A konečně jak bývá v Malajsii zvykem, rozhodující vliv může mít počasí. "V tuto chvíli předpovědi hovoří o vysoké pravděpodobnosti deště, pro kvalifikaci i závod, ale upřímně řečeno předpovědím moc nevěřím. Důležité je správně reagovat a chopit se každé příležitosti. Jediné, čím si můžete být naprosto jistí, je, že tam bude velké horko."

Ferrari včera oznámilo, že Alonsův kolega Massa dostane v Sepangu nové šasi, aby měl tým jistotu, že jeho problémy s výkonností nepůsobí závada na voze.

Další článek: Start, jaký formule 1 potřebovala

9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.
19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
15. června | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00