V Magny-Cours budou tři dny testovat týmy s mladými talenty

Druhá skupina týmů si tento týden odbyde testy mladých talentů, po Silverstonu se bude jezdit ve francouzském Magny-Cours.
V Magny-Cours budou tři dny testovat týmy s mladými talenty

Týmy se nedokázaly shodnout na jednom termínu testů s mladými jezdci, a tak Williams, HRT a Marussia jezdily už v červenci v Silverstonu, zatímco teď vyjedou Ferrari, Mercedes a Force India v Magny-Cours. Ostatní počkají na konec sezóny a Abú Zabí.

V Magny-Cours budou týmy jezdit tři dny - v úterý, ve středu a ve čtvrtek.

Ferrari přijelo do Francie s Julesem Bianchim a Davidem Rigonem. Jejich hlavním úkolem bude dosažení lepší korelace mezi simulátorem a tratí.

Mercedes nasadí Sama Birda, jehož čeká rozsáhlý testovací program. Kromě dvojitého DRS po vzoru Lotusu chce německý tým také vyzkoušet konfiguraci výfuků po vzoru McLarenu. Pokud Bird dokončí práci včas, mohl by ho ve čtvrtek vystřídat Brendon Hartley.

Force India počítá s triem jezdců. Auto nejdřív dostane k dispozici Jules Bianchi, takže Francouz bude na domácí půdě pracovat hned pro dvě stáje. Poté budou pro Indy testovat Luiz Razia a Rodolfo Gonzales.

V Magny-Cours pojedou vozy formule 1 poprvé od roku 2008, když se uskutečnila poslední GP Francie. Okruh znovu kandiduje na pořádání závodu, takže se možná do kalendáře vrátí.

Další článek: Alonso dojel do cíle italské GP s poškozeným vozem, tým měl obavy

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10