V Le Castellet bodovali oba jezdci Astonu Martin. Stroll si polepšil o devět míst

Bodovanou desítku na deváté a desáté pozici uzavřeli ve Velké ceně Francie formule 1 oba piloti Astonu Martin. Sebastian Vettel získal dva a Lance Stroll jeden bod.
Foto: Getty Images / Clive Rose
V Le Castellet bodovali oba jezdci Astonu Martin. Stroll si polepšil o devět míst | Foto: Getty Images / Clive Rose

Po čtyřech úvodních závodech, kdy nezískal Vettel ani bod, se čtyřnásobný mistr světa bodově prosadil již potřetí za sebou, když ve Francii dojel na deváté pozici.

Stejně jako většina jezdců z druhé poloviny startovního roštu do závodu vyrazili oba piloti Astonu Martin na tvrdé sadě pneumatik. Ke své zastávce proto zamířili až ve druhé polovině závodu.

„Myslím, že jsme dnes museli udělat něco jinak se strategií (pozdější zastávkou) a hezký nám to vyšlo, když na bodech dojely oba vozy,“ řekl Vettel.

„Já bohužel v prvním stintu vyjel mimo trať a ztratil jsem příliš mnoho času, protože jsem na to trochu více tlačil. Jinak bych byl s čerstvějšími pneumatikami na konci blíže skupině vozů před sebou. Možná jsme tedy mohli dojet lépe, kdyby to bylo perfektní. V tak větrných podmínkách bylo náročné jet vyrovnaně.“

Stroll předjel na trati devět soupeřů

Kanaďan do závodu startoval až z devatenácté pozice, když v kvalifikaci nezajel žádný čas. Odměnou za stíhací jízdu mu je jeden bod za desáté místo.

„Ve voze jsem se cítil dobře a dnes jsme měli velmi dobrou rychlost. Paul Ricard je trať, kde se normálně málo předjíždí, ale já dokázal všechna svá předjetí udělat na trati. Podmínky byly trochu zrádné, protože vítr se měnil v každém kole,“ řekl Stroll.

„Ke konci závodu se spousta jezdců trápila s přilnavostí, my toho dokázali využít a dojet desátí. Byl to zasloužený výsledek, ke kterému rozhodně pomohla dobrá strategie.“

Další článek: IndyCar: Palou slaví druhé vítězství, Magnussen při debutu nedojel

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00