V kvalifikaci nám vítr pomohl, v závodě nám uškodí, zní z McLarenu

Piloti McLarenu Carlos Sainz a Lando Norris obsadili v kvalifikaci pro nedělní GP USA sedmé a osmé místo, čímž britské stáji zajistili čtvrtou řadu na startovním roštu. Oba jezdci se shodují na tom, že oranžovým vozům v kvalifikaci pomohl vítr, který by však během závodu mohl monopostům McLaren pro změnu uškodit.
V kvalifikaci nám vítr pomohl, v závodě nám uškodí, zní z McLarenu

Kvalifikace vycházela jezdcům McLarenu velmi dobře, Lando Norris dokonce vyhrál její úvodní část. Mladý Brit i jeho španělský týmový kolega se však obávají větru, který by mohl britským vozům v závodě na rozdíl od kvalifikace škodit.

„Dnes nám vítr pomohl, což je zároveň dobře i špatně. Dobře je to proto, že jsme díky tomu získali výhodu a zajistili jsme si dobré startovní pozice,“ rozhovořil se Lando Norris, kterého cituje web racefans.net.

„Problém je ale v tom, že zítra se vítr vrátí do směru, kterým vál včera. Závod tak bude o dost zrádnější, než byla kvalifikace.“

„Sedmé a osmé místo je ale každopádně to nejlepší, čeho jsme mohli dosáhnout. V Q3 jsem měl pouze jednu sadu pneumatik, zatímco všichni přede mnou využili dvě. Kdybych měl jednu čerstvou, tak bych se býval mohl zlepšit. Nemyslím si ale, že by to zase bylo o tolik lepší, takže celkově jsme spokojen,“ uzavřel své hodnocení Norris.

Hamilton tam přijel, jako kdyby tam nikdo nebyl, říká Verstappen

Hamilton tam přijel, jako kdyby tam nikdo nebyl, říká Verstappen

Carlose Sainze poté překvapilo, že v kvalifikaci dokázal dostat svůj čas pod 93 sekund na jedno kolo. Sainz si sedmé místo na roštu zajistil časem 1:32.847, díky čemuž za vítězným Bottasem zaostal o méně než sekundu.

„Najednou jsem v sobě našel další dvě až tři desetiny. Nečekal jsem, že bych se takto umístil. Dostal jsem se na hranici 32.8 a z toho mám vážně dobrý pocit.“

I španělský pilot má však obavy z větru. McLarenu nevyšel poslední závod v Mexiku, kde na tom oranžové vozy byly po kvalifikaci rovněž velmi dobře, britská stáj by si tak v USA ráda připsala výraznější bodový zisk.

„Se severním směrem větru se dnes auto velmi dobře řídilo. Zítra by ale měl vítr foukat stejným směrem jako během druhého tréninku, což na nás bude mít velký dopad. Musíme teď vše zanalyzovat a ujistit se, že se věci nebudou vyvíjet tak, jako v Mexiku,“ řekl Sainz.

Tři jezdci a týmy v 7 setinách: Pole position má v USA Valtteri Bottas

Tři jezdci a týmy v 7 setinách: Pole position má v USA Valtteri Bottas

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP USA 2019