V kvalifikaci Ferrari stále ztrácí, říká Massa

V klíčovém souboji s Red Bullem prohrává Ferrari kvalifikace, čímž většinou ztrácí možnost bojovat o vítězství i v závodě. Maranellští tento problém stále nevyřešili.
V kvalifikaci Ferrari stále ztrácí, říká Massa

Na novém okruhu v Koreji obsadil Red Bull Racing první startovní řadu, Ferrari se muselo spokojit až s třetím a šestým místem. V cíli závodu byli i díky odstoupení Webbera a Vettela oba jezdci Scuderie na stupních vítězů.

"Šance Ferrari v obou šampionátech teď vypadají mnohem lépe než před těmito třemi asijskými závody," konstatoval Felipe Massa. "Stále je možné, aby tým vyhrál šampionát konstruktérů a Fernando se posunul do vedení jezdeckého poháru, takže máme šanci."

"Musíme tvrdě pracovat a připravit se na poslední dva závody. Dobře víme, že se musíme snažit zlepšit naší výkonnost v sobotu odpoledne. Kvalifikace je pořád naší slabinou, i když je třeba brát v úvahu, jak silné jsou red bully na jedno kolo."

Massa obsadil v Koreji třetí místo a částečně tak odčinil slabší závody z Japonska a Singapuru. Přesně to před domácí Grand Prix potřeboval. V Sao Paulu se mu vždy dařilo a doufá, že loňský rok byl z pohledu konkurence z Milton Keynes výjimkou.

"Je pravda, že loni byl Red Bull velmi silný a závod v Brazílii vyhrál, ale roky předtím bylo nejsilnějším týmem Ferrari," připomněl. "Od roku 2006 do roku 2008 se našemu vozu v Interlagosu dařilo. Velmi rád tam závodím a nemůžu se dočkat, až vyjedu na trať před svými domácími fanoušky."

Diskuze (65) Další článek: Video: Zábavní park Ferrari v Abú Zabí otevřel své dveře
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10