V kvalifikaci Ferrari stále ztrácí, říká Massa

V klíčovém souboji s Red Bullem prohrává Ferrari kvalifikace, čímž většinou ztrácí možnost bojovat o vítězství i v závodě. Maranellští tento problém stále nevyřešili.
V kvalifikaci Ferrari stále ztrácí, říká Massa

Na novém okruhu v Koreji obsadil Red Bull Racing první startovní řadu, Ferrari se muselo spokojit až s třetím a šestým místem. V cíli závodu byli i díky odstoupení Webbera a Vettela oba jezdci Scuderie na stupních vítězů.

"Šance Ferrari v obou šampionátech teď vypadají mnohem lépe než před těmito třemi asijskými závody," konstatoval Felipe Massa. "Stále je možné, aby tým vyhrál šampionát konstruktérů a Fernando se posunul do vedení jezdeckého poháru, takže máme šanci."

"Musíme tvrdě pracovat a připravit se na poslední dva závody. Dobře víme, že se musíme snažit zlepšit naší výkonnost v sobotu odpoledne. Kvalifikace je pořád naší slabinou, i když je třeba brát v úvahu, jak silné jsou red bully na jedno kolo."

Massa obsadil v Koreji třetí místo a částečně tak odčinil slabší závody z Japonska a Singapuru. Přesně to před domácí Grand Prix potřeboval. V Sao Paulu se mu vždy dařilo a doufá, že loňský rok byl z pohledu konkurence z Milton Keynes výjimkou.

"Je pravda, že loni byl Red Bull velmi silný a závod v Brazílii vyhrál, ale roky předtím bylo nejsilnějším týmem Ferrari," připomněl. "Od roku 2006 do roku 2008 se našemu vozu v Interlagosu dařilo. Velmi rád tam závodím a nemůžu se dočkat, až vyjedu na trať před svými domácími fanoušky."

Diskuze (65) Další článek: Video: Zábavní park Ferrari v Abú Zabí otevřel své dveře
12:27 | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.
13. srpna | Stále více se objevují spekulace, že Kimi Räikkönen zůstane u Ferrari.