V kvalifikaci Ferrari stále ztrácí, říká Massa

V klíčovém souboji s Red Bullem prohrává Ferrari kvalifikace, čímž většinou ztrácí možnost bojovat o vítězství i v závodě. Maranellští tento problém stále nevyřešili.
V kvalifikaci Ferrari stále ztrácí, říká Massa

Na novém okruhu v Koreji obsadil Red Bull Racing první startovní řadu, Ferrari se muselo spokojit až s třetím a šestým místem. V cíli závodu byli i díky odstoupení Webbera a Vettela oba jezdci Scuderie na stupních vítězů.

"Šance Ferrari v obou šampionátech teď vypadají mnohem lépe než před těmito třemi asijskými závody," konstatoval Felipe Massa. "Stále je možné, aby tým vyhrál šampionát konstruktérů a Fernando se posunul do vedení jezdeckého poháru, takže máme šanci."

"Musíme tvrdě pracovat a připravit se na poslední dva závody. Dobře víme, že se musíme snažit zlepšit naší výkonnost v sobotu odpoledne. Kvalifikace je pořád naší slabinou, i když je třeba brát v úvahu, jak silné jsou red bully na jedno kolo."

Massa obsadil v Koreji třetí místo a částečně tak odčinil slabší závody z Japonska a Singapuru. Přesně to před domácí Grand Prix potřeboval. V Sao Paulu se mu vždy dařilo a doufá, že loňský rok byl z pohledu konkurence z Milton Keynes výjimkou.

"Je pravda, že loni byl Red Bull velmi silný a závod v Brazílii vyhrál, ale roky předtím bylo nejsilnějším týmem Ferrari," připomněl. "Od roku 2006 do roku 2008 se našemu vozu v Interlagosu dařilo. Velmi rád tam závodím a nemůžu se dočkat, až vyjedu na trať před svými domácími fanoušky."

Další článek: Video: Zábavní park Ferrari v Abú Zabí otevřel své dveře

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00