V kvalifikaci Ferrari stále ztrácí, říká Massa

V klíčovém souboji s Red Bullem prohrává Ferrari kvalifikace, čímž většinou ztrácí možnost bojovat o vítězství i v závodě. Maranellští tento problém stále nevyřešili.
V kvalifikaci Ferrari stále ztrácí, říká Massa

Na novém okruhu v Koreji obsadil Red Bull Racing první startovní řadu, Ferrari se muselo spokojit až s třetím a šestým místem. V cíli závodu byli i díky odstoupení Webbera a Vettela oba jezdci Scuderie na stupních vítězů.

"Šance Ferrari v obou šampionátech teď vypadají mnohem lépe než před těmito třemi asijskými závody," konstatoval Felipe Massa. "Stále je možné, aby tým vyhrál šampionát konstruktérů a Fernando se posunul do vedení jezdeckého poháru, takže máme šanci."

"Musíme tvrdě pracovat a připravit se na poslední dva závody. Dobře víme, že se musíme snažit zlepšit naší výkonnost v sobotu odpoledne. Kvalifikace je pořád naší slabinou, i když je třeba brát v úvahu, jak silné jsou red bully na jedno kolo."

Massa obsadil v Koreji třetí místo a částečně tak odčinil slabší závody z Japonska a Singapuru. Přesně to před domácí Grand Prix potřeboval. V Sao Paulu se mu vždy dařilo a doufá, že loňský rok byl z pohledu konkurence z Milton Keynes výjimkou.

"Je pravda, že loni byl Red Bull velmi silný a závod v Brazílii vyhrál, ale roky předtím bylo nejsilnějším týmem Ferrari," připomněl. "Od roku 2006 do roku 2008 se našemu vozu v Interlagosu dařilo. Velmi rád tam závodím a nemůžu se dočkat, až vyjedu na trať před svými domácími fanoušky."

Diskuze (65) Další článek: Video: Zábavní park Ferrari v Abú Zabí otevřel své dveře
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10