V Koreji debutuje ve volném tréninku Jean-Eric Vergne

Toro Rosso potvrdilo, že do konce sezóny nasadí ve třech volných trénincích Jeana-Erica Vergneho, premiéra ho čeká na Jeongamu.
V Koreji debutuje ve volném tréninku Jean-Eric Vergne

Vergne je členem juniorského programu Red Bullu a letos závodil ve Světové sérii Renault, kde obsadil druhé místo. Francouzský jezdec patří mezi kandidáty na závodní sedačku u Toro Rosso v příští sezóně.

Stáj z Faenzy potvrdila, že mu dá příležitost ve třech volných trénincích. Poprvé pojede tento pátek v Koreji, svůj monopost mu půjčí Jaime Alguersuari, protože naposledy vynechal volný trénink Buemi, když v jeho voze nastoupil Daniel Ricciardo.

Do vozu se Vergne nevrátí v Indii, protože na nové trati potřebují co nejvíce času oba závodní jezdci, ale až v Abú Zabí, kde dostane monopost Buemiho. Naposledy se pak Francouz sveze v prvním brazilském tréninku, kde mu auto předá ten jezdec Toro Rosso, který bude mít před posledním závodem méně bodů.

Další článek: Renault začne tento týden hodnotit možnost Kubicova návratu

18:19 | Trochu kuriózní situace. Pérez dostal tento víkend dvě napomenutí. Za blokování Gaslyho v kvalifikaci a za souboj s Gaslym v závodě. Při třetím napomenutí v sezóně ho čeká penalizace 10 míst.
18:08 | Sergio Pérez dostal za souboj s Gaslym napomenutí.
16:28 | Stroll dostal za limity a kolizi tři trestné body. Do závodu měl na kontě 0, takže žádný problém.
24. října | Vitalij Petrov dělá tento víkend sportovního komisaře v Portugalsku. Objevily se informace, že jeho otec Alexander dnes zemřel ve Vyborku (Rusko).

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton