V Kanadě se nepojede ani letos, závod nahradí Istanbul

Velká cena Kanady se nepojede ani v letošním roce. F1 ji zrušila kvůli epidemii koronaviru.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
V Kanadě se nepojede ani letos, závod nahradí Istanbul | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Velká cena Kanady s měla letos jet 13. června, ale už nějaký ten pátek nad jejím konáním visely otazníky. Formule 1 dnes oficiálně potvrdila, že se závod konat nebude. Důvodem je samozřejmě COVID-19 a cestovní restrikce. Celý kolotoč F1 by musel být po vstupu do země dva týdny v karanténě. 

Jako náhrada se pojede ve stejném termínu v tureckém Instanbulu, který uspořádal závod už v loňském roce. Turecko dává smysl také z logistických důvodů, protože před ním by měl být nedaleký Ázerbájdžán.

Kanada dostane o dva roky delší smlouvu (do roku 2031), aby se vykompenzovaly dva zrušené ročníky.

Situace v Turecku aktuálně dobrá není

Je to docela paradoxní, protože Turecko na tom v posledních dnech není vůbec dobře. Počet nakažených za týden na 100 tisíc obyvatel je největší ze všech států, které mají do poloviny června uspořádat závod. Ve čtvrtek se mají v zemi zpřísnit opatření ohledně vycházení.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: COVID-19 Data Explorer

Nejhorší je situace právě v Istanbulu. Aktuální data chybí, ta poslední z období od 17. do 23. dubna mluví o 854 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Do poloviny června je ale samozřejmě ještě spousta času a v posledních dnech přírůstky nově nakažených klesají. 

Další článek: Cunoda věří, že se z Imoly poučil

Témata článku: , ,