V Kanadě jsme mohli dosáhnout na body, ale doplatili jsme na chybu jiných, mrzí Albona | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

V Kanadě jsme mohli dosáhnout na body, ale doplatili jsme na chybu jiných, mrzí Albona

Snažení Alexandera Albona v Kanadě zastavila chyba Carlose Sainze z Ferrari.

Zatímco dva týdny předtím Williams zásluhou Alexandera Albona získal v Monaku první letošní body, v Kanadě na tento úspěch stáj z Grove nenavázala.

Albon sice ani v Montrealu neměl závod špatně rozjetý, když se pohyboval kolem bodovaných pozic, ale nakonec doplatil na to, že jej „sestřelil“ Carlos Sainz poté, co krátce předtím na mokré trati ztratil kontrolu nad svým vozem.

„Závěr závodu byl zklamáním. Body byly rozhodně na stole a auto se v proměnlivých podmínkách chovalog dobře na všech směsích. Zbytečně jsme neriskovali a tým dobře plnil závodní plán,“ hodnotil Albon, který v Kanadě předvedl i jeden mimořádný předjížděcí manévr, kdy naráz předjel Daniela Ricciarda a Estebana Ocona.

„Celkově to byl to boj o přežití, což se však vzhledem k počasí dalo čekat. Nakonec jsme doplatili na chybu ostatních... Takové je ale závodění a nemyslím si, že bych mohl udělat něco jinak,“ dodal thajsko-britský závodník.

Do cíle nedojel ani Sargeant

Cíl závodu v Montrealu nespatřil ani Albonům týmový kolega Logan Sargeant. Ten se však na rozdíl od rodáka z Londýna vyřadil vlastní chybou, která navíc vedla k výjezdu zpomalovacího vozu.

„Hodně rychle jsem ztratil kontrolu nad zádí mého vozu a už se mi to nepodařilo zachránit. Jsem ze sebe zklamaný, jelikož jsem měl pocit, že jsem tento víkend jel skvěle,“ nechal se slyšet Američan.

Doporučujeme

Články odjinud