V Kanadě budeme trpět, říká Red Bull

Z extrému do extrému… Red Bull byl v Monaku blízko Mercedesům, ale v Montrealu může přijít studená sprcha.
V Kanadě budeme trpět, říká Red Bull

Renault chce v Kanadě konečně využít plně potenciál své pohonné jednotky. Kromě toho vezou Francouzi i několik nových dílů, které mají zlepšit spolehlivost. Zejména po Monaku, kde odpadlo hned několik vozů s pohonnou jednotkou od Renaultu, je to aktuální téma. Spolehlivost je také jediným prostorem, kde lze jednotky „technicky" vyvíjet. Zlepšit výkon lze jen vývojem software a paliva.

Red Bull si ale ani přes slibované novinky příliš nevěří. „Myslím, že Montreal bude pro nás náročný závod, ale bude zajímavé sledovat, jak se nám bude dařit“, říká šéf týmu Christian Horner.

 

Vozy Red Bullu budou na dlouhých rovinkách „trpět“. 

 

„Renault v zákulisí tvrdě pracuje a byli jsme mnohem blíže (v Monaku). Je to poprvé, co jsme závodili s Mercedesem v letošním roce a Danielovo tempo bylo zejména v poslední třetině hodně dobré, byl nejrychlejším vozem na trati. Takže z toho pramení naše sebevědomí“, doplňuje Horner.

Podle Hornera je to ale cesta z extrému do extrému. Zatímco Monako mělo Red Bullu sednout snad nejvíce ze všech letošních tratí, Kanada bude přesným opakem.  

Diskuze (7) Další článek: Podle Bottase může Williams bojovat s Red Bullem
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.