V kalendáři by se mohla objevit GP Thajska, tvrdí Mateschitz

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz prozradil, že probíhají jednání o zařazení Thajska mezi země, které mají svoji Grand Prix formule 1.
V kalendáři by se mohla objevit GP Thajska, tvrdí Mateschitz

Thajsko je s formulí 1 spojeno nepřímo prostřednictvím Red Bullu, který je kromě Mateschitze spoluvlastněn thajskou rodinou Yoovidhyů. Chaleo Yoovidhya, který Red Bull spoluzakládal, nedávno zemřel. Mateschitz navštívil Thajsko kvůli jeho pohřbu a při této příležitosti prozradil jednání o Grand Prix.

"Je to dobrý nápad. Jednáme," řekl pro Bangkok Post. "Thajsko by mohlo mít závod formule 1 za dva nebo tři roky. Ecclestone s tím nápadem souhlasí. K podpisu dohody by mohlo dojít brzy."

Žádné další detaily ale neprozradil. Neřekl, kdy by mohlo přijít definitivní potvrzení. "Nevím. Tohle je vše, co vím. Nemůžu říct detaily, protože to není moje zodpovědnost. Můžu jen uvést, že by se tu závod mohl uskutečnit za dva až tři roky."

Další článek: Button považuje za soupeře Hamiltona, Vettela a Webbera. Alonso mu starost nedělá

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.