V jezdecký titul Lotus už nevěří, zaměří se na konstruktéry

Výpadek Kimiho Räikkönena v Grand Prix Belgie znamenal velké navýšení ztráty v šampionátu jezdců, a proto se Lotus soustředí na pozici mezi týmy.
V jezdecký titul Lotus už nevěří, zaměří se na konstruktéry

Fina teď dělí od Vettelovy první pozice počet bodů, který je vzhledem k formě Red Bullu téměř nemožné dohnat.

"Je to rána," řekl šéf týmu Eric Boullier na téma ztráty ze Spa pro Autosport. "Nevzdáme se, ale je těžké dohnat 65 (sic) bodů."

V šampionátu týmů je situace Lotusu příznivější. Ani tady na titul kvůli Red Bullu nepomýšlí, ale od třetího Ferrari a druhého Mercedesu ho dělí 31, respektive 48 bodů, přičemž každý posun výš znamená více peněz do rozpočtu.

"Snažíme se dělat maximum, abychom se udrželi v boji o pozici v šampionátu konstruktérů," potvrdil Boullier. "Pro zbytek sezóny mám větší naděje, protože o Spa a Monze jsme věděli, že budou těžké."

To protože poslední dva evropské závody vyžadují nižší přítlak, což není konfigurace, která by Lotusu E21 vyhovovala nejvíce.

Další článek: Pirelli smlouvu s FIA nepotřebuje, míní Ecclestone

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.