V Japonsku jsem jel se špatným zadním křídlem, tvrdí Stroll  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

V Japonsku jsem jel se špatným zadním křídlem, tvrdí Stroll

Lance Stroll tvrdí, že pro něj uplynulá Velká cena Japonska byla závodem, na který by nejraději zapomněl.

Pilot stáje Aston Martin Lance Stroll za sebou nemá úplně ideální závodní víkend. V kvalifikaci nejprve uvízl již v její první části, a i když v závodě předvedl lepší výkon, na vyšší než 12. příčku nedosáhl. Kanaďan se tak ani nepřiblížil výsledkům jeho týmového kolegy Fernanda Alonsa, který se kvalifikoval pátý a v závodě bral body za šesté místo.

Stroll si během závodu do vysílačky velmi hlasitě stěžoval, že oproti svým soupeřům hodně ztrácí na rovinkách a že si připadá, jako by seděl ve voze nižší kategorie.

Samotný Aston Martin po dojezdu tvrdil, že Stroll měl v momentu, kdy si stěžoval, pneumatiky v horším stavu než jeho rivalové (kvůli odlišné strategii). To se pak mělo projevovat i na zrychlení na výjezdu ze zatáček a následně i na rovinkách.

Kanadský závodník však měl jiný názor.

„Na rovinkách to bylo s mojí rychlostí opravdu těžké. Myslím si, že jsem měl zkrátka špatné zadní křídlo,“ prohlásil Stroll, kterého cituje web PlanetF1.com

„Mohl jsem předjíždět jen v zatáčce číslo šest. Na rovinkách to nešlo, protože mi na nich chyběla rychlost. Něčemu přispěla i strategie...Myslím, že jsme některé věci mohli udělat jinak. Celkově to byl prostě těžký víkend. Jeden z těch, na které se zapomíná,“ nechal se slyšet rodák z Montrealu s tím, že jel s jiným nastavením než jeho kolega Alonso.

Doporučujeme

Články odjinud