V Itálii spekulují o návratu Domenicaliho do Maranella

Podle italského Corriere dello Sport by se Stefano Domenicali mohl vrátit do Ferrari.
V Itálii spekulují o návratu Domenicaliho do Maranella

Bývalý šéf Scuderie Stefano Domenicali by se podle Corriere dello Sport mohl vrátit do Maranella.

Domenicali nyní působí jako šéf Lamborghini. Podle deníku by mohl Domenicali nahradit Louise Camilleriho, který nastoupil do své funkce teprve vloni, kdy nahradil Marchionneho.

Ferrari potřebuje někoho zkušeného, kdo bude stáj a potažmo celou automobilku zastupovat při nelehkých jednáních o nových komerčních dohodách. Pro Binotta, který má nyní pod palcem celou stáj, by to mohlo být i z časových důvodů příliš velké sousto.

Ferrari má rozhodně o čem jednat. Současná Concordská dohoda zajišťuje Ferrari velké bonusy. Díky nim dostává Ferrari i ve slabších letech nejvíce peněz z komerčních práv ze všech týmů.

Kolik dostaly týmy z podílu na komerčních právech za rok 2017?

Kolik dostaly týmy z podílu na komerčních právech za rok 2017?

Domenicali pracoval pro Ferrari od 90. let. Mezi léty 2008 až 2014 byl šéfem Scuderie. Po odchodu z Maranella si vzal delší dovolenou, po které se přesunul do Německa, kde pracoval pro Audi. Jeho činnost však nesouvisela s motorsportem, ačkoliv se měl nějakým způsobem podílet na možné přípravě vstupu koncernu Volkswagen do F1. K tomu ale nedošlo a nedojde. 

Od roku 2016 je Domenicali šéfem Lamborghini.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Podle Čandhoka najal Renault Ricciarda příliš brzy

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.