V IndyCar rozhodlo 66 tisícin! Vítězství v Texasu „ukradl“ Newgarden

Tým Penske je v této sezoně IndyCar zatím stoprocentní. Po triumfu Scotta McLaughlina v ulicích St. Petersburgu tentokrát v Texasu triumfoval Josef Newgarden po strhujícím finiši, ve kterém rozhodovaly tisíciny.
Foto: Josef Newgarden Facebook
V IndyCar rozhodlo 66 tisícin! Vítězství v Texasu „ukradl“ Newgarden | Foto: Josef Newgarden Facebook

Ve vedení strávil 186 z celkových 248 kol. Přesto to na vítězství nestačilo. Trojnásobný šampion australských Supercars Scott McLaughlin jel v IndyCar další skvělý závod, nakonec ovšem na triumf ze St. Petersburgu nenavázal.

Novozélandský pilot musel v posledním závodu na oválu v texaském Fort Worthu odolávat tlaku ze strany týmového parťáka Josefa Newgardena. Dvojnásobný šampion amerických formulí zprvu nemohl najít na McLaughlina správný recept, nakonec však přeci jen slavil.

Jednatřicetiletému Američanovi pomohla doprava na trati, která se v samém závěru zjevila před vedoucím McLaughlinem. Novozélanďan zpomalil, Newgarden maximálně využil větrného pytle za jeho vozem a na cílové pásce ho překonal.

Josef Newgarden porazil kolegu ze stáje Penske o pouhých 66 tisícin sekundy. Třetí místo získal v Texasu švédský expilot formule 1 Marcus Ericsson z týmu Chipa Ganassiho, který se tak v neděli stal nejlepším jezdcem s motorem Honda. Čtvrtý byl dalšího Penskeho pilot Will Power a elitní pětku završil legendární Scott Dixon.

Nejlepší závod kariéry v IndyCar odjel Jimmie Johnson. Sedminásobný šampion NASCAR se po startu mimo top 20 probojoval do elitní desítky a svůj monopost stáje Chipa Ganassiho dovezl do cíle na šestém místě. Hned za ním dojel úřadující šampion a další Ganassiho jezdec Alex Palou.

Sezona IndyCar bude pokračovat 10. dubna slavnou Grand Prix v Long Beach.

Další článek: Magnussen dosáhl při návratu do F1 s Haasem na páté místo

Témata článku: