V Indii dostane DRS více prostoru než loni

Jezdci budou moci na okruhu Buddh International využít DRS na hlavní i protilehlé rovince, kde bude zóna prodloužena o osmdesát metrů. Obě sekce dostanou nezávislé detekční body.
V Indii dostane DRS více prostoru než loni

Jezdci formule 1 by měli mít při Velké ceně Indie na okruhu Buddh International v Dillí oproti předchozímu roku více možností k předjíždění. Pomoci by mělo rozšíření DRS zóny.

První zóna na hlavní rovince zůstane beze změn, ale druhá na protější delší rovince mezi zatáčkami tři a čtyři bude prodloužena o osmdesát metrů. Mezinárodní automobilová federace navíc potvrdila, že každá zóna dostane vlastní detekční body. Může se tedy stát, že jezdec, který nebude moci použít DRS na hlavní rovince, ho v případě přiblížení ke svému soupeři na ztrátu menší než jednu sekundu využije na protilehlé rovince.

Hlavní inženýr Sauberu Giampaolo Dall´Ara věří, že by změna měla prospět závodění. "Zajímavým aspektem bude, že oproti většině letošních závodů tu budou dvě sekce DRS se dvěma detekčními body, což by mělo pomoci předjíždění," doufá.

Diskuze (55) Další článek: Technika: Cooper T51 - první šampión s motorem vzadu
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30