V Imole zvítězil Colapinto, Staněk po startu havaroval |  foto: gettyimages/Clive Mason

foto: gettyimages/Clive Mason

V Imole zvítězil Colapinto, Staněk po startu havaroval

Roman Staněk po startu ze čtvrtého místa zažil další smolný závod, ihned v úvodu se střetl s Hadjarem. V nehodě skončilo celkem pět vozů.

Již osm týdnů uběhlo od posledního závodního víkendu formule 2 v Austrálii a stejně tak i Staňkova prvního vítězství ve formuli 2. Navíc českému pilotovi jeho čtvrtá startovní pozice dnes dávala příležitost přidat další skvělý výsledek, obzvláště když se tento víkend závodí na jeho oblíbeném okruhu v italské Imole. Nakonec ale všechno dopadlo úplně jinak.

Z pole position startoval Cordeel ze stáje Hitech GP, vedle něj se postavil Colapinto. Třetí místo na startovním roštu vedle Staňka obsadil Aron. Za ně se zařadila skupinka favoritů letošní sezóny Maloney, Antonelli, Hadjar a Bearman.

Start se nejlépe vydařil Aronovi, který překonal svého týmového kolegu a ujal se v závodě vedení. Ovšem pro Staňka dopadl start velmi zle. Dostal se do kontaktu s Hadjarem. Pilot Camposu se v důsledku toho roztočil uprostřed trati, patrně ve snaze vyhnout se nehodě zpomalil Dürksen, do kterého zezadu narazil Fittipaldi. Pilot Aix Racing (dříve PHM) také skončil v hodinách, a ještě do něj narazil Hauger. Jediné štěstí tak bylo, že se nikomu nic nestalo.

Na trať vyjel safety car, zbylí piloti tak jezdili v pořadí Aron, Cordeel, Colapinto, Maloney, Bearman, Bortoleto, Barnard a Verschoor. Po restartu zůstalo pořadí nezměněno. Ovšem závodní pole bylo na sebe hodně natěsnáno. O kolo později využil Colapinto Coordelovi chyby, předjel ho a zařadil se na druhé místo.

Colapinto se postupně začal přibližovat vedoucímu Aronovi a Maloney k třetímu Cordeelovi. Ale k žádnému útoku nedošlo a po úvodí nehodě probíhal závod velmi poklidně.

Dvě kola před cílem konečně Maloney Cordeela překonal a nátlak na Arona zvýšil i Colapinto. Souboj trval až do samotného závěru. Aron byl v poslední zatáčce příliš široký, takže se pilot MP Motorsport dostal na jeho úroveň, oba piloti chvíli jeli vyloženě kolo na kolo, až do první zatáčky závěrečného kola vyrazil jako první Colapinto.

Juniorský pilot Williamsu tak slavil své první vítězství ve formuli 2. Aron dojel druhý a jako třetí Maloney, který zůstává ve vedení průběžného pořadí.  

Výsledky

P Jezdec Tým Kol
1 Franco Colapinto MP Motorsport 25
2 Paul Aron Hitech Pulse-Eight 25
3 Zane Maloney Rodin Motorsport 25
4 Amaury Cordeel Hitech Pulse-Eight 25
5 Oliver Bearman Prema Racing 25
6 Gabriel Bortoleto Invicta Racing 25
7 Taylor Barnard PHM AIX Racing 25
8 Richard Verschoor Trident 25
9 Kush Maini Invicta Racing 25
10 Zak O'Sullivan ART Grand Prix 25
11 A.K.Antonelli Prema Racing 25
12 Rafael Villagómez Van Amersfoort Racing 25
13 Victor Martins ART Grand Prix 25
14 Ritomo Miyata Rodin Motorsport 25
15 Jak Crawford DAMS Lucas Oil 25
16 J.M.Correa DAMS Lucas Oil 25
17 Pepe Martí Campos Racing 25
Dennis Hauger MP Motorsport 0
Isack Hadjar Campos Racing 0
Roman Staněk Trident 0
Enzo Fittipaldi Van Amersfoort Racing 0
Joshua Duerksen PHM AIX Racing 0

Doporučujeme

Články odjinud