V Imole a v Mugellu se zajímají o pořádání grand prix formule 1

Okruh v Monze si nedávno zajistil prodloužení smlouvy pro pořádání italské grand prix až do roku 2024, zájem o formuli 1 však mají v Itálii i další okruhy. O druhý závod na italské půdě mají zájem v Imole a v Mugellu.
V Imole a v Mugellu se zajímají o pořádání grand prix formule 1

Okruh v Imole v minulosti patřil mezi tradiční zastávky v kalendáři formule 1, protože v letech 1981 až 2006 hostil grand prix San Marina. Prvním vítězem tohoto závodu se stal Nelson Piquet s monopostem Brabham-Ford a jako poslední zde vyhrál Michael Schumacher za volantem Ferrari.

Po provedené rekonstrukci má nyní Imola opět potřebný status FIA Grade 1, který je nutný pro pořádání závodů F1. Z tohoto pohledu by se tedy „královna motorsportu“ vrátit mohla.

Zájem projevuje i toskánské Mugello, které je proslulé především díky pořádání závodů MotoGP. Mimo mistrovství světa silničních motocyklů se zde jezdí třeba také dvanáctihodinovka šampionátu 24H Series, kterou letos vyhrál český tým Scuderia Praha.

I v historii Mugella bychom však našli stopu formule 1. Na pětikilometrovém okruhu se totiž v minulosti několikrát testovalo, naposledy v roce 2012.

Oba okruhy projevily zájem o formuli 1 po prodloužení smlouvy v Monze. Formule 1 v současnosti expanduje a rozšiřuje svůj kalendář, vedení šampionátu by se proto nemuselo bránit dvěma závodům v Itálii.

Fotogalerie: GP Itálie v Monze od roku 1950 po dnešek

Fotogalerie: GP Itálie v Monze od roku 1950 po dnešek

Vedení okruhu v Imole již dokonce oslovilo společnost Dromo, která by měla mít na starosti renovaci paddocku a zázemí okruhu. Z oficiálního prohlášení z italského okruhu zní, že Imola je „připravena čelit výzvě dostat formuli 1 zpět.“

„Prezident italského autoklubu Angelo Sticchi Damiani odvedl skvělou práci a udržel formuli 1 v Itálii. To by mohlo znovu otevřít možnost návratu rudých vozů a celého kolotoče šampionátu na náš historický okruh,“ řekl prezident okruhu v Imole Uberto Selvatico Estense, kterého cituje motorsport.com.

„Abychom něčeho takového dosáhli, tak budeme potřebovat plnou podporu regionálních a městských institucí. Stejně tomu tak je i v Monze.“

Formule 1 by se mohla podívat i do toskánského Mugella, které podle některých zdrojů již podávalo „kandidaturu“ na pořádání grand prix, ačkoliv mnohem konkrétnější zájem je cítit ze zmíněné Imoly.

EisKing #15 speciál o Ayrtonu Sennovi: 25 let bez legendy

EisKing #15 speciál o Ayrtonu Sennovi: 25 let bez legendy

V úterý uveřejnilo Mugello výsledky ekonomické studie, na které se pracovalo od roku 2017. Podle uveřejněných čísel přináší toskánský okruh do lokální a regionální ekonomiky 130 milionů eur a v regionu vytváří více než 1000 pracovních pozic.

Ekonomická studie nebyla přímo vypracována za účelem přípravy „půdy“ pro grand prix F1, podle italské agentury Ansa však ředitel okruhu Paolo Poli uvedl, že formuli 1 v Mugellu v dlouhodobém výhledu zvažují jako jednu z možností.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Skvělé video: Jízda v závěsu a bez něj v podání jezdců Ferrari

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10