V horkých závodech bychom se mohli znovu trápit, obává se Mercedes

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff odmítl, že by jeho tým už vyřešil všechny problémy, které měl s pneumatikami. Můžou se vrátit.
V horkých závodech bychom se mohli znovu trápit, obává se Mercedes

V posledních Grand Prix se výrazně zmenšil rozdíl mezi kvalifikační a závodní výkonností Mercedesu, což německou stáj posunulo na druhé místo v poháru konstruktérů. Hlavní příčinou byla lepší práce s pneumatikami, ale Wolff upozornil, že pomohlo také počasí.

"Obvykle jsme na tom lépe v sobotu, ale poslední dobou se hodně zlepšujeme také v neděli," uvedl pro oficiální stránky formule 1. "Ale nikdy nesmíte podceňovat Ferrari nebo Lotus. Pravda, když je zima, nepodávají tak dobré výkony, ale počkejte si na teplejší závody, pak bychom se mohli znovu trápit."

Mercedes se proto neodvažuje tvrdit, že už by uměl s pneumatikami zacházet stejně dobře, jako ti nejlepší.

"Víme, že nám musí pneumatiky vydržet, protože já věřím, že naše auto je teď na startovním roštu nejrychlejší. Podmínky také hrají roli, čím je tepleji, tím je to pro nás těžší."

Proto nepřekvapí Wolffův výběr závodů, které by mohly být pro Mercedes dobré. "Silverstone byl, i když to nebylo typické anglické nedělní odpoledne, a já se těším na typický víkend v Eifelu v Německu. Potom máme druhou nejlepší šanci ve Spa."

Další článek: Mezi týmy, FIA a Pirelli nejsou žádné konflikty. Naopak

28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz