V hlavním závodě získal své první vítězství Iwasa

Sargeantovi zhasl v boxech motor
foto: gettyimages/ Clive Rose
V hlavním závodě získal své první vítězství Iwasa  | foto: gettyimages/ Clive Rose

Jak již ve formuli 2 začíná být zvykem, ani výsledky včerejšího sprintu nebyly konečné. Dodatečnou penalizaci obdrželi Pourchaire, Vips, Armstrong a Fittipaldi.

Nejvíce tato penalizace musela mrzet Pourchaireho, jelikož ho připravila o domácí stupně vítězů. Penalizován byl za to, že vytlačil z trati Armstronga, když se ho pokoušel předjet. Za vytlačení Armstronga z trati byl penalizován i Vips. Samotný Armstrong obdržel penalizaci za zavinění kolize s Daruvalou. Všichni tři obdrželi trest pěti sekund přičtených k výslednému času. Na třetí pódiovou pozici se tak posunul leader šampionátu Drugovich.

Fittipaldi dostal trest za zavinění kolize s Robertem Merhim. Na startu dnešního závodu se musel posunout o pět míst zpět. Propadl se tak ze čtrnácté pozice na roštu na devatenáctou.

Z pole position do dnešního hlavního závodu startoval vítěz kvalifikace Sargeant, toho v první řadě doplnil Iwasa. Jako třetí se na startovní rošt postavil Vesti, čtvrtý Doohan, pátý Pourchaire, šestý Drugovich.

Sargeantovi se start vůbec nepovedl, naopak skvěle odstartoval Doohan a ze čtvrtého místa se ujal vedení, druhý zůstal Iwasa. Sargeant se propadl na třetí místo.

Iwasa měl ovšem ve Francii svůj opravdu silný víkend, ještě v prvním kole se mu podařilo Doohana překonat a ujal se vedení.

Pak se Armstrong a Hauger dostali do kontaktu. Hauger byl s poškozeným předním křídlem schopen zajet do boxů, ale Armstrong zůstal stát na trati. V téže chvíli se do kontaktu dostal i Sato s Novalakem. Ani Satův vůz nebyl schopen v závodě pokračovat. Na trať musel vyjet safetycar.

Když v pátém kole došlo k restartu závodu, Iwasa si své vedení bez problémů pohlídal.

Povinné pitstopy odstartoval v osmém kole Novalak. Na konci desátého kola zamířil ke svým mechanikům i Pourchaire, následovaný Vipsem. Ve třináctém kole zajel do boxů ze třetího místa Sargeant. Tam ovšem jeho naděje na další skvělý výsledek vyhasly, přesněji vyhasl jeho motor, a ten už se mechanikům nepodařilo znovu nastartovat. Jeden z kandidátů na titul tak musel ze závodu odstoupit.

O kolo později zajel z druhého místa do boxů Doohan. Byl ale zdržen Drugovichem a vrátil se přesně před Pourchaireho, domácí pilot se ihned pustil do útoku, a jelikož už měl zahřáté pneumatiky, podařilo se mu Doohana předjet.

O kolo později zamířil do boxů i vedoucí Iwasa, jeho zastávka proběhla bez problémů a vrátil se před Pourchaireho, tedy zpět na první virtuální pozici. Před francouzského pilota se navíc vrátil i jeho týmový kolega Vesti. Ovšem stejně jako předtím Doohana, i jeho trápily nezahřáté pneumatiky, takže ho Pourchaire bez problémů předjel, stejně tak vzápětí učinil Doohan.

Ve vedení mezitím jezdili Lawson a Daruvala. Ale ti ještě čekali na svou povinnou zastávku v boxech.

Lawson zamířil do boxů v 18. kole a vrátil se za Vestiho. Daruvala zajel pro nové pneumatiky o kolo později a předal tak vedení zpět Iwasovi. Za ním jezdil Pouchaire, ale Doohan a Vesti se mu rychle blížili.

Doohan se odhodlal k útoku, ale roztočil se. Pourchaire se mu úspěšně vyhl a svou pozici si udržel, Doohan se popadl na čtvrté místo, na třetí příčku se posunul Vesti.

Deset kol před cílem tak pořadí na čele bylo Iwasa, Pourchaire, Vesti, Doohan, Drugovich, a Lawson.

Ve 27. kole se Drugovich po další Doohanově chybě dostal za jeho vůz a tři kola před cílem ho předjel.

V posledním kole byl nucen odstavit svůj vůz na cílové rovince Verschoor. Ale to už Iwasovi nezabránilo v tom, aby si dojel pro své první vítězství v F2. Jako druhý cílem projel Pourchaire, nezbývá mu tedy než doufat, že mu dnešní pódiové umístění už opravdu zůstane. Jako třetí skončil Vesti.  

Výsledky

P Jezdec Tým Ztráta Kol
Ajumu Iwasa DAMS   30
Théo Pourchaire ART Grand Prix 8.600 30
Frederik Vesti ART Grand Prix 9.800 30
Felipe Drugovich MP Motorsport 10.200 30
Jack Doohan Virtuosi Racing 16.000 30
Liam Lawson Carlin 19.600 30
Jehan Daruvala Prema Racing 27.500 30
Clément Novalak MP Motorsport 32.800 30
Roy Nissany DAMS 36.500 30
10  Enzo Fittipaldi Charouz Racing System 37.600 30
11  Calan Williams Trident 40.200 30
12  Jüri Vips Hitech Grand Prix 45.500 30
13  Olli Caldwell Campos Racing 46.400 30
14  David Beckmann Van Amersfoort Racing 48.500 30
15  Amaury Cordeel Van Amersfoort Racing 49.000 30
16  Dennis Hauger Prema Racing - 30
17  Richard Verschoor Trident - 28
Cem Bölükbaşi Charouz Racing System - 24
Logan Sargeant Carlin - 11
Roberto Merhi Campos Racing - 9
Marcus Armstrong Hitech Grand Prix - 0
Marino Sato Virtuosi Racing - 0
Další článek: Dominantní Newgarden ovládl první ze dvou závodů IndyCar v Iowě

Témata článku:

Aktuality

15:33 | Je to ještě brzy, ale podle aktuální předpovědi se pro víkend v Singapuru předpovídají bouřky a déšť.
11:55 | Další kapitola začíná... Sauber alias Alfa Romeo zítra v 11:15 něco oznámí.
22. září | 27. září tým Alfa Romeo něco oznámí... může jít o drobnost, setrvání Čoua nebo také vstup Audi.

GP Singapuru 2022

Pátek 30. září 2022
1. trénink 12.00–13.00
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 1. října 2022
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 2. října 2022
Závod 14.00