V hlavním závodě F2 zvítězil Bearman | foto: gettyimages/ Alex Pantling

foto: gettyimages/ Alex Pantling

V hlavním závodě F2 zvítězil Bearman

V Baku se mu tak podařilo vyhrát kvalifikaci, sprint i hlavní závod.

Do hlavního závodu v Baku startoval z pole position vítěz kvalifikace a také překvapivý (a překvapený) vítěz sobotního sprintu Oliver Bearman. Jako druhému se podařilo kvalifikovat Fittipaldimu, u něhož se jedná o první větší úspěch po přestupu ke Carlinu. Na třetí pozici se na startovním roštu postavil Pourchaire, toho v druhé řadě doplnil Vesti. Za ně se zařadila dvojice pilotů MP Motorsport Hauger a Daruvala. Staňkovi se v úzkých uličkách hlavního města Ázerbájdžánu podařilo kvalifikovat na 12. místě.

Většina jezdců si pro start závodu zvolila pneumatiky super soft. Na alternativní strategii vsadili pouze Iwasa a Hadjar startující ze sedmnáctého a osmnáctého místa.

Po zhasnutí červených světel se pořadí na předních příčkách příliš nezměnilo. Vedení se bez problémů ujal Bearman, za něj se zařadil Fittipaldi, Pourchaire, Vesti, Martins, Hauger, Crawford a Daruvala. Staněk se držel na desáté bodované příčce.

Ve druhém kole se Pourchaire pustil do útoku na druhého Fittipaldiho a úspěšně ho předjel.  Pilot ART se ovšem s druhou pozicí nespokojil. Začal útočit na Bearmana, předjel i jeho a ujal se vedení v závodě. Bearman se ale nehodlal tak jednoduše vzdát. O kolo později Pourchaireho předjel zpět a vzal si zpět i svou vedoucí pozici.  

V sedmém kole začali piloti zajíždět k povinným zastávkám v boxech. Jako první se ke svým mechanikům vydal ze čtvrté pozice Vesti následovaný Daruvalou, Leclercem a Boschungem.

O kolo později k mechanikům zamířil i Fittipaldi, Martins, Crawford, Staněk, Correa, Nissany a Cordeel. V devátém kole zajeli do boxů i vedoucí Bearman a Pourchraire a vedení v závodě se ujal Maini.

Kvůli Benavidasově chybě, který zablokoval 4. zatáčku byl do závodu vyslán virtuální safety car. Ovšem pouze na jedno kolo.

Mezitím další piloti zamířili do boxů a do čela se tak posunuli nestavějící piloti na alternativní strategii Hadjar a Iwasa. A za nimi už jezdili piloti bojující o vítězství Bearman, Pourchaire a Fittipaldi.

V této fázi závodu začal Fittipaldi zrychlovat a dělal si zálusk na Pourchaireho. Ve 24. kole se mu ho opravu podařilo předjet a dostal se tak na provizorní druhé místo v závodě.

A pak už konečně do boxů zamířil Hadjar. Ale jeho zastávka byla příliš pomalá a propadl se až na devátou pozici.

Do čela se tak vrátil Bearman, následovaný Fittipaldim a Pourchairem. A jelikož Bearman už měl bezpečný náskok, na pořadí závodu se až do cíle nic nezměnilo.

Oliveru Bearmanovi se tak v Baku podařila úžasná věc. Dokázal zvítězit v kvalifikaci, sobotním sprintu i hlavním závodě.

Výsledky

P Jezdec Tým Ztráta Kol
Ollie Bearman Prema Racing   29
Enzo Fittipaldi Rodin Carlin 2,3 29
Théo Pourchaire ART Grand Prix 2,6 29
Victor Martins ART Grand Prix 3,8 29
Frederik Vesti Prema Racing 15,2 29
Kush Maini Campos Racing 15,7 29
Dennis Hauger MP Motorsport 17,3 29
Isack Hadjar Hitech Pulse-Eight 19,5 29
Richard Verschoor Van Amersfoort Racing 26,8 29
10  Jak Crawford Hitech Pulse-Eight 27,5 29
11  Arthur Leclerc DAMS 29,6 29
12  Zane Maloney Rodin Carlin 30,3 29
13  Ayumu Iwasa DAMS 32,8 29
14  J.M.Correa Van Amersfoort Racing 39,0 29
15  Jehan Daruvala MP Motorsport 39,2 29
16  Jack Doohan Invicta Virtuosi Racing 40,0 29
17  Clément Novalak Trident 40,0 29
18  Roman Staněk Trident 42,0 29
19  Roy Nissany PHM Racing by Charouz 53,2 29
20  Amaury Cordeel Invicta Virtuosi Racing 57,8 29
21  Ralph Boschung Campos Racing 1:01,2 29
Brad Benavides PHM Racing by Charouz   8

Doporučujeme

Články odjinud