V Hinwilu najdou za Vasseura rozumnou náhradu, je přesvědčen Peter Sauber

Peter Sauber je přesvědčen, že jeho bývalý tým najde po odchodu Frédérica Vasseura do Ferrari adekvátní náhradu.
Foto: Getty Images
V Hinwilu najdou za Vasseura rozumnou náhradu, je přesvědčen Peter Sauber | Foto: Getty Images

Od chvíle, kdy v roce 2016 Peter Sauber podruhé prodal svůj tým, se již téměř osmdesátiletý Švýcar pohybuje v padoku F1 jen sporadicky.

Ani to mu však nebrání v tom, aby se o dění kolem jeho bývalého týmu dál zajímal a vyjadřoval se k němu.

V rozhovoru pro švýcarský deník Blick okomentoval situaci, po které se tým Sauber (nyní závodící pod hlavičkou Alfy Romeo) po odchodu Frédérica Vasseura do Ferrari ocitl bez svého výkonného ředitele a zároveň i týmového principála.

Zatímco prvně jmenovanou pozici zaujal z McLarenu příchozí Andreas Seidl, tu druhou bude nově zastávat další osoba, jejíž jméno zatím není známo.

„Jsem přesvědčen, že je to pro Hinwil velmi dobrá volba, protože úkoly, které na všechny čekají, jsou velmi náročné,“ okomentoval Sauber příchod Seidla, který v Hinwilu v minulosti již působil, takže s ním má zakladatel stáje osobní zkušenost.

Vasseur odvedl dobrou práci

„Neměli bychom ale také zapomenout poděkovat Vasseurovi. Převzal tým zhruba před šesti lety v obtížné situaci. Nyní odchází s šestým místem v hodnocení týmů. To je skvělé,“ uvedl muž, který pro F1 objevil řadu talentů – včetně Kimiho Räikkönena.

Oproti svému předchůdci bude Seidl zastávat „pouze“ roli výkonného ředitele, Sauber nicméně nemá obavy, že by v Hinwilu nedokázali najít vhodného kandidáta na pozici týmového principála.

„I v tomto ohledu se najde rozumné řešení,“ řekl Sauber, kterého rovněž potěšilo, že Saidla McLaren uvolnil navzdory platné smlouvě bez větších problémů.

Další článek: Nejlepší jezdci F1 roku podle F1sport: Dominantní Verstappen, Hamilton mimo TOP 5

Témata článku: , ,