V Hamburku mají neuvěřitelný model Monaka. Vozy F1 jezdí a závodí [video] | Foto: Miniatur Wunderland

Foto: Miniatur Wunderland

V Hamburku mají neuvěřitelný model Monaka. Vozy F1 jezdí a závodí [video]

V německém Hamburku mají neuvěřitelný model Monaka a to včetně okruhu formule 1. Na něm se předhánějí vozy formule 1. Charles Leclerc právě předjel Maxe Verstappena a vyhrál Grand Prix Monaka.

V areálu Miniatur Wunderland v Hamburku najdeme modely z různých míst světa – Benátky, Rio de Janeiro, Rakousko, Itálie a nově také z Monaka. 

Stavba modelu začala už v květnu 2018 a byla dokončena na začátku letošního roku. Celkově ale podle Miniatur Wunderland bylo do jejich nejambicióznějšího projektu vloženo „11 let vývoje, potu a slz“. Náklady na stavbu se vyšplhaly na 5 milionů euro. 

Model Monaka otevřel v dubnu slavnostně sám monacký kníže Albert II se svou rodinou. 

Samotná trať má 22 metrů a disponuje modely 60 vozů – kromě formule 1 také z šampionátu formule E. Vozy se samozřejmě pohybují po trati ale zvládnou i zastávky v boxech. Nechybí dokonce ani stupně vítězů nebo safety car. Vše je zkrátka stejné jako o závodním víkendu. 

lageplan-monaco-provence-de.jpg
Mapa modelu. Foto: Miniatur Wunderland

Kromě Monaka se můžete pokochat také modelem francouzské Provance. Jeho součástí je také pole levandulí. 

Oba modely dohromady mají rozlohu 70 metrů čtverečních a obsahují 400 aut, 354 budov, 8000 figurek, 12 000 stromů, 23 000 LED lamp, které svítí, takže Monako můžeme vidět také v noci. 

Závod v Miniatur Wunderland

Doporučujeme

Články odjinud