V F1 chceme především rozmanitost mezi stájemi, říká Whitmarsh

V reakci na nedávné Montezemolovy komentáře týkající se mj. myšlenky nasazení třetích vozů se nechal slyšet šéf McLarenu, který naopak poukazuje na přínos menších týmů.
V F1 chceme především rozmanitost mezi stájemi, říká Whitmarsh

Martin Whitmarsh si je vědom toho, s jak obtížnou situací se tyto stáje každodenně vyrovnávají: "Myslím si, že bychom neměli podceňovat, jak těžké to pro malé týmy je. Pro větší týmy, které jsou o své budoucnosti přesvědčeny, je to možná jednoduché. Skutečností ale je, že v tomto sportu potřebujeme deset nebo dvanáct týmů, které budou mezi sebou závodit."

Současně ale nepopírá, že by se nápadu zavedení třetích vozů jeho tým bránil, pokud by k němu mělo dojít. Nicméně, raději preferuje současný stav.

"Rozumím, proč to některé lidi přitahuje. Kdyby to bylo nezbytné, McLaren by o to nějaký zájem měl. Ale pro formuli 1 to je špatné řešení. Formule 1 vyžaduje rozdílnost v účasti (týmů, které v ní závodí). A proto si myslím, že bychom měli tvrdě pracovat, abychom zajistili, že dosáhneme toho, že to bude pro všechny týmy, které jsou ve formuli 1, dlouhodobě udržitelný obchodní model," řekl šéf McLarenu.

Whitmarsh podotýká, že Luca di Montezemolo představuje ve formuli 1 velkou autoritu s často velmi zajímavými nápady. Sám také ví, že média dokážou celou záležitost od základu převrátit.

"Myslím si, že Luca je extrémně charismatická postava uvnitř Ferrari, v Itálii a v celém motorsportu. Abych byl k němu spravedlivý, vím, jak mohou být (tyto) komentáře vykonstruovány a zveličeny," nachází slova pochopení Martin Whitmarsh.  

Další článek: Pro Williams budou testovat Bottas a Bortolotti