V F1 bude další Brazilec, Sauber angažuje Nasra

Sauber nakonec vypálil rybník nejen současným jezdcům, ale také van der Gardovi a novinářům. Vedle Marcuse Ericssona bude příští rok jezdit Felipe Nasr.
V F1 bude další Brazilec, Sauber angažuje Nasra

Během GP USA oznámil Sauber, že za něj bude jezdit Marcus Ericsson, který si tak během problémů Caterhamu zajistil sedačku pro příští rok. Druhým jezdcem měl být podle spekulací Giedo van der Garde.

Vše je ale nakonec úplně jinak. Sauber dnes potvrdl Felipeho Nasra. Toho jsme mohli vídat během pátečních tréninků v kokpitu Williamsu. Nasr mimo to jezdí v GP2, kde mu patří druhé místo.

Marcus Ericsson bude příští rok jezdit za Sauber

Marcus Ericsson bude příští rok jezdit za Sauber

„Podepsat se Sauberem pro rok 2015 je důležitý krok v mé kariéře,“ říká Nasr. „Je to nezapomenutelný moment, za který vděčím všem, kdo mě podporují – rodině, přátelům, sponzorům, týmům a své zemi. Dnes se sen stal skutečností,“ pokračuje Brazilec.

„Sauber se postaral o příchod velkých jmen do f1, jak jsou Felipe Massa, Kimi Räikkönen, Robert Kubica nebo Sebastian Vettel. Jsem hrdý, že jsem se stal součástí této závodní rodiny. Měl jsem skvělý rok u Williamsu, kde jsem se hodně naučil a připravil na roli závodního jezdce formule 1.“

„Sledujeme Felipeho kariéru už delší dobu a své místo ve formuli 1 si plně zaslouží díky svým úspěchům v juniorských kategoriích. Jsme rádi, že bude příští rok jezdit za náš tým,“ řekla šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová. Ta zároveň potvrdila, že společně s Nasrem přichází k Sauberu velký sponzor - Banco do Brasil. 

Další článek: Video: MiniDrivers povedeně glosují GP USA

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10