V „extrémním“ zimním tréninku se Bottas zaměřil na mentální přípravu

Valtteri Bottas podle svých slov absolvoval během zimy „extrémní“ tréninkový program, aby se připravil na novou sezónu formule 1. Velkou pozornost přitom věnoval mentálnímu tréninku, aby dokázal v závodech podat ještě lepší výkon.
Foto: Getty Images
V „extrémním“ zimním tréninku se Bottas zaměřil na mentální přípravu | Foto: Getty Images

Také před jeho pátou sezónou u mistrovského Mercedesu je Bottasův cíl jasný: poprvé porazit svého týmového kolegu Lewise Hamiltona a získat svůj první titul mistra světa formule 1. V posledních dvou sezónách se musel spokojit s druhým místem.

Během zimní přestávky Bottas trávil čas v rodném Finsku a v Monaku, díky tomu mohl trénovat jak v zimě, tak v teplejších podmínkách.

Poté, co tým představil svůj letošní monopost W12, Bottas řekl, že se před novou sezónou cítí v dobré formě.

„Měl jsem správné množství volna, po kterém následovala další dobrá fáze fyzické přípravy. Z tohoto pohledu se cítím být velmi silný,“ řekl Bottas.

Berger: Hamilton je světová třída, Bottas nemá šanci

Berger: Hamilton je světová třída, Bottas nemá šanci

„Stejně tak psychicky. Mám pocit, že je v mém životě všechno v dobré rovnováze a teď si užívám, že jsem tady, jsem zaneprázdněn týmem a připravuji se na novou sezónu. Zatím je všechno perfektní.

„Samozřejmě nešlo úplně o dovolenou, je to také tvrdá práce při budování kondice a všeho dalšího. Ale podařilo se mi udělat spoustu věcí, které mě dělají šťastným. Byla tam spousta zimních tréninků, také poměrně extrémních, snažil jsem se udržet si finský 'Sisu' přístup a dělal jsem věci, které mě posilují. Bylo to dobré.“

Bottas vstoupil do loňské sezóny vítězně, v boji o titul však nedokázal s Hamiltonem držet krok. Zatímco k vítězství v Rakousku přidal Bottas už pouze triumf v Rusku, Hamilton při cestě za titulem získal dohromady 11 výher.

Bottas psychologické hry hrát nechce. Nejsem Rosberg, říká

Bottas psychologické hry hrát nechce. Nejsem Rosberg, říká

Fin věnoval během zimní přestávky velkou pozornost také psychice, aby byl z mentálního pohledu při každé velké ceně v co nejlepším rozpoložení.

„Mentálně se snažím být na každé velké ceně v nejlepší formě a snažím se ke každé jedné velké ceně přistupovat správně.“

Na dotaz Motorsport.com, na čem přesně pracoval a zda při tom využíval i mentálního kouče, však Bottas odpovědět nechtěl.

„Omlouvám se, že jsem nudný a neříkám mnoho informací, ale tohle je něco, na co raději nebudu odpovídat. Je to moje soukromá záležitost a také nechci sdílet všechny techniky. Jak jsem už řekl, přes zimu jsem se na to více soustředil a budu se tomu více věnovat i během sezóny. Pokud budu potřebovat, využiji odbornou pomoc. Pokud nebudu potřebovat pomoc, použiji zrcadlo,“ dodal Bottas.

Další článek: V Bahrajnu pustí na tribuny jen naočkované diváky a ty, kteří se z covidu uzdravili

28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00