V Duxfordu se znovu testuje, začal Lotus, pokračovat bude Force India

Na letišti Duxford, kde loni prodělala těžkou nehodu María de Villotaová, se vrátila formule 1 na testy aerodynamiky.
V Duxfordu se znovu testuje, začal Lotus, pokračovat bude Force India

Jako první přerušil téměř roční přestávku, kterou si Duxford prošel od posledního testu Marussie, tým Lotus minulý týden.

Davide Valsecchi jezdil s E21 a jednou z testovaných věcí bylo DRD. Podle neoficiálních zpráv také nová podlaha.

V Duxfordu se mají uskutečnit další testy formule 1, zatím je známá identita jen jednoho týmu, a tím je Force India, která si naplánovala jízdy na 1. května s Conorem Dalym.

S výjimkou testu mladých talentů nesmějí týmy v průběhu sezóny testovat na běžných okruzích. Povolené jsou jen čtyři dny testů aerodynamiky na rovince.

Další článek: Být třetím jezdcem je lepší než sedět doma, zjistil Kovalainen

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?