V druhém tréninku byl v Austrálii nejrychlejší Schumacher

Počasí ovlivnilo i druhé páteční přípravy v Melbourne. Nejlepším časem se v nich předvedl Michael Schumacher, druhý byl Nico Hülkenberg, třetí Sergio Pérez.

Druhý trénink měl podobný průběh jako ten první. Kvůli další dešťové přeháňce byla trať na začátku znovu mokrá a jízdu na suchých pneumatikách umožnila až ve své poslední třetině.

Po zbytek víkendu v Melbourne by už pršet nemělo, takže se jezdci na mokré trati znovu příliš nesnažili, někteří na mokrou dráhu nevyjeli vůbec, jako třeba Lewis Hamilton, Kimi Räikkönen nebo Romain Grosjean.

Když 20 minut před koncem konečně nastaly vhodné podmínky pro suché pneumatiky, pořadí se ve výsledkové listině začalo velmi rychle měnit. V posledních minutách se na delší dobu usadil na čele Hülkenberg, ale první místo mu nezůstalo. Po vypršení časového limitu dokončil své poslední kolo Schumacher a svého mladšího krajana odsunul na druhou pozici.

Třetí místo obsadil Sergio Pérez a vysoko se umístil také jeho týmový kolega Kamuj Kobajaši, jenž při nájezdu na cílovou rovinku dostal smyk, ale auto před nárazem do bariér uchránil a udržel se na trati. Mezi jezdce Sauberu vklínil Ferrari Fernando Alonso. Felipe Massa zajel sedmý čas za druhou force indií Paula di Resty.

Snaha vyhnout se nebezpečným situacím na mokré trati a soustředění na závodní nastavení se evidentně projevily na pozicích Red Bullu, McLarenu a Lotusu. Sebastian Vettel uzavřel první desítku následován Markem Webberem. Button a Hamilton se seřadili na 15. a 16. místě, zatímco jezdci Lotusu jezdili znovu velmi málo a patří jim 14. a 18. pozice.

Na konci tabulky HRT konečně najelo tolik potřebné kilometry, ale jen s vozem Narajna Kartykejana. Pedro de la Rosa se na trati sice ukázal, ale měřené kolo nezvládl.

Další článek: FIA potvrdila vůli zkrášlit nosy vozů v příští sezóně

10:33 | Kevin Magnussen by mohl zamířit do americké IMSA...
10:03 | Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley měl před závodním víkendem v Bahrajnu pozitivní test na COVID-19.
9:07 | Robert Kubica zítra v prvním tréninku nahradí Räikkönena
25. listopadu | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.