V domácím závodě by Hispania mohla zapůsobit, odhaduje Liuzzi

HRT přiveze do Barcelony první letošní větší úpravy vozu a věří ve významné zlepšení. Potřebuje se předvést na domácí půdě, odkud zaznívala za kvalifikační selhání z Melbourne kritika.
V domácím závodě by Hispania mohla zapůsobit, odhaduje Liuzzi

"Pokud se nám podaří nasadit všechny úpravy, které plánujeme, tak si myslím, že uděláme velký krok vpřed a mohli bychom dokonce na pár lidí zapůsobit," uvedl Vitantonio Liuzzi. "Všechno jde správným směrem. Pokud se budeme dál zlepšovat a týmově pracovat jako doposud, jsem si jistý, že nás čeká světlá budoucnost."

Cílem HRT je letos obsadit 10. místo v šampionátu, což znamená porazit Virgin a Lotus. Malajsijský tým ale bude těžký soupeř, protože se přibližuje etablovaným stájím.

Šéf Hispanie Colin Kolles v každém případě očekává zajímavý domácí závod. "I když se v Montmelu tradičně moc nepředjíždí, díky DRS (zadní pohyblivé křídlo) očekávám, že se bude předjíždět hodně, stejně jako v posledních závodech. Hispania Racing udělá v Barceloně se svými úpravami krok vpřed, což snad zmenší naši ztrátu."

Vzhledem k absenci v předsezónních testech zná Hispanie své auto zřejmě ze všech týmů nejméně, tudíž by měla mít relativně velký prostor pro zlepšení. "Co se týče využití potenciálu našeho vozu, čeká nás ještě dlouhá cesta, potvrdil Narajn Kartykejan. "Ale učíme se a zlepšujeme každý víkend od Austrálie. Je těžké kvantifikovat výkonnostní zisk, který nám přinesou naše úpravy, ale snad nás přiblíží našim nejbližším soupeřům na trati. Neustále se zlepšujeme, každý víkend, a já doufám, že tento trend bude v Barceloně pokračovat."

Další článek: GP Austrálie zůstane v melbournském Albert Parku