V domácím závodě bodovali oba španělští piloti

Carlos Sainz Jr. a Fernando Alonso potěšili domácí diváky, když si z domácí Velké ceny Španělska vozů formule 1 odvážejí body za sedmé a osmé místo.
V domácím závodě bodovali oba španělští piloti

Sainz Jr. z Renaultu tak navázal na páté místo z minulého závodu v ázerbájdžánském Baku, kde skončil pátý, a připsal si dalších šest bodů.

„Myslím, že pro mě a pro tým je to velmi pozitivní výsledek. Můžeme být velice hrdí na to, čeho jsme tento víkend dosáhli, jelikož tato trať pro nás nebyla ideální,“ řekl Sainz Jr.

„Od pátku jsme situaci otočili, měl jsem velmi dobrý start a dojel jsem sedmý, což je podle mě maximum. Je to skvělý pocit získat doma další dobrý výsledek a doufám, že si fanoušci závod užili.

Děkuji za všechnu jejich podporu! Je to zlepšení v boji ve středu pole a pro tým jde o důležité body. Máme oblasti, na kterých musíme pracovat, ale zlepšujeme se.“

Alonso i v pátém závodě na bodech

Alonso po třech závodech v Bahrajnu, Číně a Ázerbájdžánu, ve kterých obsadil vždy sedmé místo, dojel na Katalánském okruhu na osmé pozici.

Dvojnásobný mistr světa s vozem McLaren-Renault bodoval také v pátém letošním závodě sezóny a spolu s Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem je tak jediným pilotem, který zatím bodoval v každé velké ceně letošní sezóny F1.

„Dnes jsme startovali na super měkké sadě pneumatik, takže plán byl takový získat v prvních pár kolech nějaké pozice a pak zastavit na brzkou výměnu pneumatik,“ řekl Alonso.

„Místo toho jsme v prvním kole ztratili pár míst kvůli incidentu ve druhé zatáčce, v tu chvíli jsem si mysle, že nebude možné dnes bodovat. Naštěstí jsme ale měli dobrý závod, dobrou strategii s jen jednou zastávkou v boxech pro střední sadu, a získali jsme tyto čtyři body.

Během závodu jsem se více soustředil na oblohu než na tribuny, v některých zatáčkách tam byly velmi tmavé mraky. Myslel jsem, že by nám mohl pomoci déšť, ale nakonec na něj nedošlo.“

Foto: Getty Imaages / Charles Coates 

Diskuze (19) Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Španělska 2018
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen