V dohledné době kariéru neukončím, i kdybych měl špatné auto, říká Button

Jensonu Buttonovi se chce ve dvaatřiceti letech stále bojovat, proto si zatím nedokáže představit konec své kariéry ve formuli 1.
V dohledné době kariéru neukončím, i kdybych měl špatné auto, říká Button

Button se už jednou postavil na vrchol, když v roce 2009 získal mistrovský titul. Chce ale další, a proto neodkáže ani odhadnout, kdy by mohl přijít konec jeho kariéry.

"Když máte dobré auto, pomáhá to," řekl Button ve vztahu k motivaci pro Sky Sports. "A když můžete bojovat o vítězství, je to obrovský rozdíl, zvlášť když závodíte 12 nebo 13 let. Závodím pro McLaren, a ten ve své historii ve formuli 1 dokázal hodně."

"I kdybychom měli konkurence neschopné auto, pořád bych věřil v budoucnost, že dostanu konkurenceschopné auto. Nenapadne vás: ´No, užil jsem si skvělé časy, je čas odejít.´"

"Pořád chcete budovat tým a znovu bojovat o šampionát. Pokud bychom v příštích pár letech měli špatné auto, nebudu si kvůli tomu myslet, že je čas to vzdát. Pořád se mi chce bojovat a chci znovu vítězit. V současnosti si nedokážu představit chvíli, kdy skončím."

Button má podepsanou smlouvu s McLarenem do roku 2014 a u týmu se mu hodně líbí, proto o konci kariéry vůbec neuvažuje.

"Cítím se tu velmi dobře," potvrdil. "Je tu skvělá atmosféra. Všichni si myslí, že to je studený a šedý tým. Já jsem to trochu očekával, když jsem sem přišel, ale v tu chvíli jsem věděl, že obvykle staví dobré vozy a mají vzrušující historii."

"Ale je tu velká vášeň. Lidé hovoří o Ferrari a o tom, jak jsou vášniví, což jsou. Ale lidé si asi neuvědomují, jak vášnivý je tento tým, jak moc chce být úspěšný. Takže jsem tu velmi spokojený, ale nikdy nevíte, co se stane v budoucnu. Neupíšu se na celý život, ale příštích pár let budu tady, určitě. Budu tady."

Další článek: Sauber si je své kvalifikační slabiny vědom, pracuje na jejím odstranění

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00