V defenzivě budeme i příští dva závody, varuje Alonso

Fernando Alonso vede šampionát jezdců, ale neraduje se. Ví, že má konkurence neschopné auto a říká, že se na této skutečnosti v dohledné době nic nezmění.
V defenzivě budeme i příští dva závody, varuje Alonso

"Šampionát nezačal tak, jak bychom si přáli, a čeká nás hodně práce," řekl španělský závodník. "Ale odmítání vzdání se je kvalita, kterou jsem vždy u Ferrari obdivoval, když jsem proti němu závodil, i teď, když jsem součástí týmu."

"V dalších dvou závodech budeme znovu v defenzivě, o tom není pochyb. Zatímco nedokážeme být konkurenceschopní a konzistentně bojovat o pódia nebo vítězství, můžeme jen omezovat škody. Za normálních podmínek se musíme snažit neztratit moc bodů na nejlepší. Doufejme, že se nám podaří to samé co v Austrálii a Malajsii."

Po závodě v Malajsii se Alonso stejně jako Massa vrátil do továrny Ferrari. "Bylo příjemné být zpět v Maranellu po nedělním vítězství. V letadle jsem znovu přemýšlel o závodě a bylo to těžko uvěřitelné. Jakmile jsem dorazil sem, viděl jsem úsměvy na tvářích všech našich lidí a byl jsem potěšen tím, jak silná je touha naše auto zlepšit co nejrychleji."

Ferrari upíná své naděje k velkému balíku úprav, který chce vyzkoušet v testech v Mugellu na začátku května a poté ho nasadit do závodů počínaje Grand Prix Španělska.

Další článek: Massa se snaží řešit své problémy, místo Brazílie zamířil do Maranella

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00