V Daytoně triumfovaly letos vozy Chipa Ganassiho

Chip Ganassi Racing se z výhry v závodě 24 hodin Daytony raduje počtvrté za posledních šest let. V první desítce dojelo šest bývalých pilotů formule 1. Nejlépe dopadl druhý Montoya. Engeho posádka nedokončila.
V Daytoně triumfovaly letos vozy Chipa Ganassiho

Vyrovnaně skončil prestižní americký vytrvalostní závod 24 hodin Daytony. První čtyři vozy v cíli dělily pouhé tři sekundy. Z vítězství se již počtvrté za posledních šest let radoval tým Chip Ganassi Racing. S vozy BMW/Riley si připsal double. Vítězný vůz řídila posádka Scott Pruett/Memo Rojas/Joey Hand a Graham Rahal. Bývalý pilot série CART Pruett si tak v Daytoně připsal už čtvrtý triumf. O jednu výhru více má na svém kontě jen legendární Hurley Haywood, který letos startoval popětatřicáté.

Pruettova posádka obdržela v 21. hodině penalizaci a ztratila vedení. To získal Pruett zpět při závěrečných zastávkách a udržel ho i po závěrečném restartu před posledním kolem. Ganassi tak k prestižním výhrám dosaženým loni Jamiem McMurrayem v závodech NASCAR Daytona 500 a Brickyard 400 a triumfu Daria Franchittiho v 500 mil Indianapolis přidává další prestižní vítězství.

Závodu se tradičně účastní i bývalí piloti formule 1. Juan Pablo Montoya dojel společně se špičkovými piloty Indycar Scottem Dixonem a Dariem Franchittim, které doplnil Jamie McMurray z NASCAR, na druhém místě. Christian Fittipaldi s Maxem Papisem obsadili s vozem Porsche/Riley loni vítězného týmu Action Express Racing třetí pozici. V posádce s nimi startovali Joao Barbosa, Terry Borcheller a JC France. 

Na skvělé čtvrté příčce skončili při svém návratu do závodního vozu další bývalí piloti F1 Martin Brundle a Mark Blundell. Ti dojeli společně se Zakem Brownem a Markem Pattersonem s vozem Ford/Riley týmu United Autosports na čtvrtém místě. V první desítce najdeme z bývalých pilotů F1 ještě šestého Ricarda Zontu a sedmého Justina Wilsona.

Smůlu měl Tomáš Enge, který jel za Ford/Riley týmu Starworks Motorsport. Společně s loňským vítězem Ryanem Dalzielem, Mikem Forestem, Colinem Braunem a Jimim Lowem startoval ze čtvrtého místa, ale čtyři a půl hodiny před koncem musela posádka kvůli mechanické závadě na pohonné jednotce ze závodu odstoupit.

Kompletní výsledky 49. ročníku závodu 24 hodin Daytony najdete zde.

Další článek: Ferrari F150 si ve Fioranu vyzkoušel také Massa