V Daytoně triumfovaly letos vozy Chipa Ganassiho

Chip Ganassi Racing se z výhry v závodě 24 hodin Daytony raduje počtvrté za posledních šest let. V první desítce dojelo šest bývalých pilotů formule 1. Nejlépe dopadl druhý Montoya. Engeho posádka nedokončila.
V Daytoně triumfovaly letos vozy Chipa Ganassiho

Vyrovnaně skončil prestižní americký vytrvalostní závod 24 hodin Daytony. První čtyři vozy v cíli dělily pouhé tři sekundy. Z vítězství se již počtvrté za posledních šest let radoval tým Chip Ganassi Racing. S vozy BMW/Riley si připsal double. Vítězný vůz řídila posádka Scott Pruett/Memo Rojas/Joey Hand a Graham Rahal. Bývalý pilot série CART Pruett si tak v Daytoně připsal už čtvrtý triumf. O jednu výhru více má na svém kontě jen legendární Hurley Haywood, který letos startoval popětatřicáté.

Pruettova posádka obdržela v 21. hodině penalizaci a ztratila vedení. To získal Pruett zpět při závěrečných zastávkách a udržel ho i po závěrečném restartu před posledním kolem. Ganassi tak k prestižním výhrám dosaženým loni Jamiem McMurrayem v závodech NASCAR Daytona 500 a Brickyard 400 a triumfu Daria Franchittiho v 500 mil Indianapolis přidává další prestižní vítězství.

Závodu se tradičně účastní i bývalí piloti formule 1. Juan Pablo Montoya dojel společně se špičkovými piloty Indycar Scottem Dixonem a Dariem Franchittim, které doplnil Jamie McMurray z NASCAR, na druhém místě. Christian Fittipaldi s Maxem Papisem obsadili s vozem Porsche/Riley loni vítězného týmu Action Express Racing třetí pozici. V posádce s nimi startovali Joao Barbosa, Terry Borcheller a JC France. 

Na skvělé čtvrté příčce skončili při svém návratu do závodního vozu další bývalí piloti F1 Martin Brundle a Mark Blundell. Ti dojeli společně se Zakem Brownem a Markem Pattersonem s vozem Ford/Riley týmu United Autosports na čtvrtém místě. V první desítce najdeme z bývalých pilotů F1 ještě šestého Ricarda Zontu a sedmého Justina Wilsona.

Smůlu měl Tomáš Enge, který jel za Ford/Riley týmu Starworks Motorsport. Společně s loňským vítězem Ryanem Dalzielem, Mikem Forestem, Colinem Braunem a Jimim Lowem startoval ze čtvrtého místa, ale čtyři a půl hodiny před koncem musela posádka kvůli mechanické závadě na pohonné jednotce ze závodu odstoupit.

Kompletní výsledky 49. ročníku závodu 24 hodin Daytony najdete zde.

Diskuze (8) Další článek: Ferrari F150 si ve Fioranu vyzkoušel také Massa
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10