V Číně můžeme znovu dojet na stupních vítězů, věří Renault

Tým Renault byl v úvodu sezóny možná až překvapivě úspěšný, získal dvě třetí místa. Vůz R31 je silný v závodním režimu, a tým proto doufá, že v podobných výkonech bude pokračovat.
V Číně můžeme znovu dojet na stupních vítězů, věří Renault

"Dva závody, dvě pódia," radoval se šéf týmu Eric Boullier. "Ale ještě důležitější je, že tato pódia přišla na dvou různých okruzích a s dvěma různými jezdci. To ukazuje, že máme velmi přizpůsobivé auto. Také to potvrzuje, že můžeme spoléhat na oba jezdce, že budou tvrdě závodit a bojovat o stupně vítězů. Pokud budeme mít s oběma vozy čistý víkend, tak snad budeme bojovat o slušný příděl bodů nebo dokonce o další pódium, proč ne?"

Renault je přitom víc vidět v závodech. V kvalifikacích dokáže postoupit mezi deset nejlepších, ale bojům o první řadu bývá daleko. "Už jsme toho byli svědky dvakrát. Byla to vlastnost loňského vozu, že podával dobré výkony s větším množstvím paliva, a zdá se, že to samé platí pro R31," vysvětloval technický ředitel James Allison. "Ale pořád musíme pracovat na kvalifikační i závodní rychlosti, než o sobě budeme moci říct, že jsme skutečně konkurenceschopní."

Monopost R31 se v Šanghaji dočká dalších vylepšení, ale Nick Heidfeld odmítá cokoliv předpovídat. "Je příliš brzy," uvedl. "Bude to záležet na úpravách, které si přivezou ostatní týmy do Číny, to by mohlo rozložením sil trochu zamíchat. V Sepangu jsme měli dobrá vylepšení, ale náš balík pro Šanghaj není tak velký. Ale myslím, že je to okruh, kde se našemu vozu bude dařit, protože máme dobrou maximální rychlost, což by se mělo vyplatit na dlouhé zadní rovince."

V dobrý výsledek věří také Vitalij Petrov, který chce odčinit své zaváhání ze závěru GP Malajsie. "Ano, myslím, že můžeme mít další dobrý víkend. S vyvážením vozu jsem v současnosti velmi spokojený. Snadno se řídí a věřím, že budeme konkurenceschopní. Samozřejmě nás čeká ještě hodně práce a musíme se dál zlepšovat, pokud chceme bojovat s velkými týmy."

Další článek: Bahrajn se letošní Grand Prix stále nevzdal

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen