V chaotickém závodě se toho může stát hodně, doufá sedmý Hamilton

Lewis Hamilton v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu formule 1 za nejrychlejšími výrazně zaostal. Sedminásobný mistr světa však doufá, že obvykle chaotický závod mu pomůže posunout se pořadím vpřed.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
V chaotickém závodě se toho může stát hodně, doufá sedmý Hamilton | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Brit skončil v kvalifikaci na sedmé pozici, dvě příčky za týmovým kolegou Georgem Russellem. Nejrychlejší Charles Leclerc zajel městský okruh v Baku o 1,565 tisícin sekundy rychleji.

Dá se proto předpokládat, že rychlostně nebude Mercedes na nejrychlejší stačit. Dramatické závody a nehody, které Baku přináší, nicméně mohou Mercedesu dát příležitost bojovat s piloty na čele.

„Je hodně na co se těšit, tohle je zrádný a chaotický závod, hodně se toho může stát. Jsme v nejlepší desítce,“ řekl Hamilton.

„Byla to velmi těžká kvalifikaci, protože jsme museli neustále tlačit. Máme velmi, velmi malé rozmezí, ve kterém můžeme pracovat s autem a každá věc, kterou zkusíme, nám nedá to, co chceme.

„Děláme spoustu změn, vždy ale přicházíme se stejnými závěry, a to poskakování, které nám bere hodně z výkonnosti.“

Russell: Je to zřejmě největší ztráta v sezóně

Brit ztratil na nejrychlejšího Leclerca 1,353 sekundy.

„Být přes sekundu za pole position není to, kde chceme být. Je to zřejmě největší ztráta, jakou jsme letos viděli. Kolo se zdálo být dobré, auto také, ale ta ztráta samozřejmě není dobrá,“ řekl Russell.

„Tolik od sebe očekáváme, a tak tvrdě pracujeme na tom, abychom přinesli více výkonnosti. Tento víkend rozhodně ukázal silné a slabé stránky nás všech.“

Další článek: Fotogalerie: Sobota před GP Ázerbájdžánu 2022