V cestě za domácím úspěchem stojí Buttonovi Red Bull Racing

Vedoucí jezdec šampionátu si bude v Silverstonu užívat svojí novou roli.
Jenson Button přijede poprvé ve své kariéře do Silverstonu jako vedoucí jezdec průběžné klasifikace a chtěl by britským fanouškům nadělit vítězství, aby měli další důvody k oslavám. Pozor si ale bude muset dávat především na Red Bull Racing, kterému by měla rychlá trať vyhovovat.

"V Silverstonu jsem v minulosti závodil na celkem těžkých pozicích, ale fanoušci mě vždy podporovali. Velmi rád bych tento víkend podal výkon, který by se jim líbil," řekl Button před domácí Grand Prix.

"S vyvážením vozu jsme v Turecku pokročili, ale víme, že naši nejbližší konkurenti budou dobří v rychlých zatáčkách, takže to bude zajímavý víkend."

Se zlepšením výkonnosti vozu BGP 001 byl v Istanbulu spokojený i Ross Brawn. Dalšího pokroku by měl tým dosáhnout díky novým dílům, které nasadí v Silverstonu.

"Před (tureckým) závodem jsme pracovali velmi tvrdě, abychom identifikovali všechny potenciální slabiny ve srovnání s našimi konkurenty. Zlepšení, kterého jsme byli během víkendu svědky, ukázalo, že je tým schopný rychle reagovat a jít vpřed. V posledních týdnech jsme se v tichosti zlepšovali a budeme mít pro tento víkend sérii úprav vozu, včetně nového předního a zadního přítlačného křídla," řekl.

Grand Prix Velké Británie v Silverstonu je domácím závodem Jensona Buttona i týmu Brawn GP, který sídlí v osm mil vzdáleném Brackley. 20 mil od okruhu má v Brixworthu svojí továrnu pro závodní motory Mercedes.
Další článek: Komentář: Kdo jako první nevydrží s nervama?

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00