V Británii uvidíme poprvé ledově modrou tvrdou směs

V Silverstonu uvidíme letos poprvé a pravděpodobně naposledy tvrdou pneumatiku, která má ledově modré zbarvení.
V Británii uvidíme poprvé ledově modrou tvrdou směs

Pneumatiky už byly nominovány pro všechny závody kromě posledních tří a tvrdá pneumatika je zatím nominována jen pro Grand Prix Velké Británie. Je pravděpodobné, že se jezdci této pneumatice v závodě spíše vyhnou, ale uvidíme.

Velká Británie je také třetím a posledním závodem, na který Pirelli přiveze upravené pneumatiky kvůli novému povrchu a možnosti tvorby puchýřů.

„Díky bočním silám, které dosahují 5G a více, je Silverstone pro pneumatiky vždy velkou výzvou,“ uvedl Mario Isola.

„Díky tomu jsme se rozhodli v letošním roce poprvé nominovat tvrdou směs. Nicméně celé spektrum směsí je o stupeň měkčí než v loňském roce, takže nominace v podstatě odpovídá roku 2017. Jak už jsme viděli z dat posbíraných v našem GT závodním programu, nový asfalt je rychlejší a pneumatikami proudí ještě více energie. Z toho důvodu jsme také nenominovali měkčí směs než v loňském roce. Ale díky notoricky známému proměnlivému britskému počasí, které může přinést vydatný déšť i ostré slunce, musí být týmy připraveny na cokoliv“. 

Klepněte pro větší obrázek

Okruh z pohledu pneumatik 

  • Silverstone je na pneumatiky jeden z nejnáročnějších okruhů roku, a to díky dlouhým a rychlým zatáčkám, kde pneumatikami proudí spousta energie.
  • Okruh má letos kompletně nový povrch, výsledkem je rychlejší asfalt s vysokou přilnavostí, ale pro pneumatiky nižším opotřebením. Pneumatiky budou mít opět snížený dezén o 0,4 mm (stejně jako v případě Velkých cen Španělska a Francie), což by mělo omezit přehřívání.
  • Nominace směsí v loňském roce byla na Silverstonu doposud nejměkčí, navzdory tomu Lewis Hamilton zvítězil se strategií pouze jedné zastávky v boxech.
  • Počasí je v Anglii úžasné pro svoji nepředvídatelnost, o víkendu se může stát cokoliv.
  • Okruh je během roku poměrně hojně využívaný, což přispívá k jeho rychlosti.

Výběr jezdců

Klepněte pro větší obrázek

 

Diskuze (30) Další článek: Přesune se Grand Prix Velké Británie ze Silverstonu do Londýna?
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00