V Británii mě vypískali neprávem, míní Vettel

Sebastiana Vettela mrzí, jak se k němu zachovali někteří fanoušci během letošní Grand Prix Velké Británie v Silverstonu.
V Británii mě vypískali neprávem, míní Vettel

Vettel musel z britského závodu odstoupit kvůli technice, a když svůj vůz odstavil a vystoupil z něj, uslyšel pískot a hučení fanoušků.

"Ano," odpověděl na otázku Daily Mailu, zda ho to překvapilo. "Nechápal jsem to. Neudělal jsem nic, co by pro ně mělo být důvodem. Později jsem šel na pódium kvůli pozávodnímu koncertu a znovu mě vypískali."

"Vyndal jsem svůj foťák a řekl: 'Jestli na mě chcete pískat, aspoň to dělejte pořádně.' Snažil jsem se z toho udělat srandu. Ale nemám rád, když lidé pískají."

"Pokud vedu britskou Grand Prix a oni chtějí, aby vyhrál britský jezdec, tak se jim to nemusí líbit, což je v pořádku, ale pískat, to podle mě fér není. Pokud jeden začne pískat, přidají se ostatní. Nemyslím, že všichni chtěli pískat, byla to řetězová reakce, takže byste se tím neměli nechat moc naštvat."

Faktem je, že se Vettel těší menší popularitě než ostatní mistři světa, jako jsou Alonso, Hamilton či Räikkönen. Nepomohl si ani letos v Malajsii, když v rozporu s instrukcí týmu předjel Marka Webbera. Nemohl to být důvod nespokojených reakcí fanoušků v Británii?

"Jediná věc, které lituji, je, že jsem se postavil nad tým. Omluvil jsem se. Kromě toho závodím, a za to se omlouvat nebudu," komentoval.

Britští fanoušci mu nakloněni zřejmě nejsou, ale s britskými soupeři vychází dobře.

"Poslední dobou vycházím velmi dobře s Lewisem," řekl. "Má jiný životní styl, to je třeba říct. Já nejsem na Facebooku, nejsem na Twitteru. Preferuji farmu daleko od města. On má asi rád město a párty. Já ho nesoudím."

"Myslím, že je důležité být tím, kdo jsem. Ve chvíli, kdy se snažíte být někým jiným, se vám to vrátí. Pokud někdo, například Lewis, rád žije určitý život ve světě celebrit, tak tam nejlépe dobije energii, i když to může znít divně. Asi mu to umožňuje podávat optimální výkony."

Diskuze (105) Další článek: Schumacher: Jestli má někdo překonat moje rekordy, ať je to Vettel
16. března | Možné strategie pro závod podle Pirelli odkaz
16. března | Haas dostal za nebezpečné vypuštění Magnussena do cesty Pérezovi 5000 euro.

GP Austrálie 2019

Pátek 15. března 2019
1. trénink Hamilton (1:23.599)
2. trénink Hamilton (1:22.600)
Sobota 16. března 2019
3. trénink Hamilton (1:22.292)
Kvalifikace Hamilton (1:20.486)
Neděle 17. března 2019
Závod Bottas