V Brazílii měl McLaren závodní rychlost na pódium, míní Whitmarsh

Jednu z nejhorších sezón ve své historii zakončil McLaren v Interlagosu hezkým výkonem, ale na vytoužené pódium nedosáhl. Podle šéfa týmu Martina Whitmarshe nebylo daleko.
V Brazílii měl McLaren závodní rychlost na pódium, míní Whitmarsh

Wokingská stáj odjela v Brazílii svůj letošní nejlepší závod, když její jezdci získali dohromady 20 bodů.

"Kdybyste mi ráno před závodem řekli čtvrté a šesté místo, utrhnul bych vám za ně ruce, ale v motoristických závodech chcete vždy víc," řekl Whitmarsh.

Šéf britského týmu je přesvědčený, že jeho vozy měly letos poprvé rychlost na stupně vítězů, ale problém nastal v sobotu.

"Kdybychom nestartovali z tak nízkých pozic, mohli jsme vyvinout tlak a být blíž Fernandovi? Mohlo to být pódium," konstatoval.

Nakonec Whitmarsh pochválil celý tým, včetně jezdců. "Jsme spokojení s prací, kterou naši dva kluci odvedli, oba závodili dobře. Strategii jsme zvolili správně a tým a jezdci ji opravdu dobře provedli."

Další článek: Vettel vyhrál podruhé v řadě cenu za nejrychlejší kola v závodech

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna