V boji o budoucnost formule 1 přituhuje, potvrdilo Ferrari

Šéf Ferrari Stefano Domenicali naznačil, že za současným zákulisním děním ve formuli 1 stojí jednání o nové Concordské dohodě.
V boji o budoucnost formule 1 přituhuje, potvrdilo Ferrari

Současná Concordská dohoda, podle které se řídí obchodní stránka formule 1, vyprší na konci příštího roku. Jednání o její nové verzi budou tedy nabírat na intenzitě a na základě vyjádření Stefana Domenicaliho lze usuzovat, že hra o změnu majitele formule 1 je jejich součástí.

Týmy samozřejmě chtějí větší podíl z příjmů formule 1, ale zájem mají pochopitelně také o větší vliv na rozhodování o budoucím směřování tohoto sportu.

"Zatím je klid, ale brzy se začne něco dít," uvedl Domenicali pro německý Bild na téma nové Concordské dohody. "Z obchodního pohledu si musíme vyjasnit, kdo se jednání zúčastní? Chci říct, které týmy a automobilky chtějí zůstat a které chtějí vstoupit do formule 1? A kdo je zodpovědný za předváděnou podívanou? Potřebujeme marketingového partnera."

"Může to znovu být CVC, ale v tom případě musí do formule 1 investovat a rozvíjet ji. A my musíme zajistit, že náš sport bude zajímavý pro mladé lidi. Formule 1 musí hovořit jejich jazykem, používat jejich technologie, internet, tablety, sociální fóra. A zůstat pochopitelnou pro diváky. F1 je pro Ferrari zajímavá, jen když budou tyto body zohledněny. A musíme se vyhnout časté změně pravidel. Potřebujeme stabilitu a Grand Prix v zemích, které jsou důležité z hlediska našich prodejů, především v USA."

Domenicali tak nepřímo potvrdil, že zájem News Corpu a Exoru o formuli 1 je součástí nátlaku na CVC a Bernieho Ecclestona při boji o pozice v rámci nové Concordské dohody. Scuderia bojuje nejen o více peněz a budoucí pravidla, ale ráda by také dosáhla změny již schválených pravidel o čtyřválcových motorech pro rok 2013. Ve hře je odklad příchodu nových agregátů. Co se týče budoucího směřování formule 1, tak je podle Domenicaliho neudržitelné, aby výkonnost auta byla z 90 procent dána aerodynamikou, její vliv se musí snížit.

Další článek: Technologie a nepředvídatelnost? O tom formule 1 přeci je