V Barceloně se na vrchol vrátil Martins | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

V Barceloně se na vrchol vrátil Martins

Staněk se po špatné startovní pozici musel potýkat i s penalizací za překročení traťových limitů.

Tento víkend formule 2 zavítala ke svému šestému závodnímu podniku do Barcelony. Do sobotního sprintu startoval z pole position Maini, vedle něj se na startovní rošt postavil Martins, druhou startovní řadu obsadil Correa s Miyatou. Za nimi stáli Antonelli a Bortoleto, ve čtvrté řadě Colapinto a Crawford, v páté řadě pak rivalové v bitvě o titul Aron a Hadjar. Roman Staněk po nepovedené kvalifikaci startoval až jako dvacátý první.

Start se nejlépe povedl Martinsovi, který se ihned ujal vedení. Na druhé místo se posunul Myata. Dále se zařadil Bortoleto a Correa. Poleman Maini se naopak propadl až na místo páté. Vzchopit se mu povedlo o dvě kola později, kdy předjel svého týmového kolegu i Correu a zařadil se na třetí pozici.

Vedoucí pilot průběžného pořadí Aron se probojoval až na místo šesté. Staněk si o dvě pozice polepšil a jezdil jako devatenáctý.

Martins si vepředu pomalu budoval náskok, ale Mijata si vysloužil penalizaci pěti sekund za to, že několikrát překročil traťové limity, čímž si značně snížil šance na zisk prvního pódiového umístění.

Jinak dění na trati probíhalo poklidně. Před koncem závodu začal Correa útočit na Bortoleta, který jezdil čtvrtý, ale po penalizaci Mijaty dávala takto pozice velkou šanci na pódium. Kolo před cílem se mu to podařilo.

Miyata se nakonec po penalizaci propadl na místo osmé. Stejnou pětisekundovou penalizaci za překročení traťových limitů dostal i Roman Staněk a ten se propadl až na místo dvacáté druhé.

Victor Martin, který se v této sezóně zatím jen trápil, tak zaznamenal první letošní úspěch, když se mu podařilo zvítězit v dnešním sprintu, druhý skončil Maini a své první pódium ve formuli 2 si třetím místem zajistil Correa.

Výsledky

P Jezdec Tým Kol
1 Victor Martins ART Grand Prix 26
2 Kush Maini Invicta Racing 26
3 J.M.Correa DAMS Lucas Oil 26
4 Paul Aron Hitech Pulse-Eight 26
5 Jak Crawford DAMS Lucas Oil 26
6 Gabriel Bortoleto Invicta Racing 26
7 Isack Hadjar Campos Racing 26
8 Ritomo Mijata Rodin Motorsport 26
9 Dennis Hauger MP Motorsport 26
10 A.K.Antonelli Prema Racing 26
11 Franco Colapinto MP Motorsport 26
12 Zak O'Sullivan ART Grand Prix 26
13 Joshua Duerksen PHM AIX Racing 26
14 Pepe Martí Campos Racing 26
15 Rafael Villagómez Van Amersfoort Racing 26
16 Richard Verschoor Trident 26
17 Amaury Cordeel Hitech Pulse-Eight 26
18 Enzo Fittipaldi Van Amersfoort Racing 26
19 Zane Maloney Rodin Motorsport 26
20 Taylor Barnard PHM AIX Racing 26
21 Oliver Bearman Prema Racing 26
22 Roman Staněk Trident 26

Doporučujeme

Články odjinud