V Baku se v budoucnu chtějí vrátit k červnovému termínu velké ceny

Organizátoři Velké ceny Ázerbájdžánu jsou rádi, že se tamní velká cena formule 1 pojede v roce 2018 už v dubnu. Do budoucna by se však chtěli vrátit ke svému červnovému termínu.
V Baku se v budoucnu chtějí vrátit k červnovému termínu velké ceny

Promotér závodu v Baku Arif Rahimov požádal vedení formule 1 o jiné datum pro příští rok, jelikož v červnu příštího roku se na náměstí, kde je během závodního víkendu umístěn paddock, bude konat jiná významná akce.

Vedení F1 žádosti vyhovělo a v Baku se příští rok pojede 29. dubna, tedy v termínu, kdy se letos jela Velká cena Ruska. Ta se příští rok pojede až později, jelikož v létě Rusko hostí mistrovství světa ve fotbale.

„Požádali jsme o přesunutí na dřívější termín, protože chceme v červnu příštího roku využít náměstí k oslavám 100. výročí založení republiky,“ řekl Rahimov pro Motorsport.com.

„V červenci je pak evropská část sezóny příliš plná, tam se nedokážeme vměstnat. V roce 2019 bychom se chtěli vrátit k červnovému termínu, s tím jsme spokojeni. Celkově vzato nám červnový termín vyhovuje. Je to zřejmě to nejlepší počasí, které tu můžeme mít. Na slunci je teplo, ale když jdete do stínu, tak je to ok. Na konci dubna tu mohou teploty klesnout na 14 až 15°C. Nemrzne, ale není to počasí na tričko.“

Tři závody za tři týdny? Zveřejněn kalendář pro rok 2018

Tři závody za tři týdny? Zveřejněn kalendář pro rok 2018

Rahimov také věří, že přesun závodu na dubnový termín nebude mít negativní dopad na diváckou návštěvnost. Ta byla na letošním závodě údajně o 30 % vyšší než v premiérovém ročníku závodu v ulicích Baku v roce 2016.

„Pokud zajistíme veškerou zábavu a vše bude fungovat, tak si nemyslím, že tento posun bude mít skutečně vliv na návštěvnost. Letos to docela stouplo.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Takhle nebrečel ani při prvním vítězství! Nové video Barrichella

Takhle nebrečel ani při prvním vítěz…

Nedávno jsme zde měli video, ve kterém je zachycen Rubens Barrichello ve voze GT. Za volantem je jeho patnáctiletý syn Eduardo. Barrichella synova jízda značně dojala.

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vandoorne: Alonsovi už stačím

Vandoorne: Alonsovi už stačím

Belgickému mladíkovi ze stáje McLaren roste sebevědomí s každým závodním víkendem. Po posledních velkých cenách již Stoffel Vandoorne dokonce věří, že může v zajetých časech konkurovat svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi.

12.  8.  2017 | | 81 N/A