V Baku se v budoucnu chtějí vrátit k červnovému termínu velké ceny

Organizátoři Velké ceny Ázerbájdžánu jsou rádi, že se tamní velká cena formule 1 pojede v roce 2018 už v dubnu. Do budoucna by se však chtěli vrátit ke svému červnovému termínu.
V Baku se v budoucnu chtějí vrátit k červnovému termínu velké ceny

Promotér závodu v Baku Arif Rahimov požádal vedení formule 1 o jiné datum pro příští rok, jelikož v červnu příštího roku se na náměstí, kde je během závodního víkendu umístěn paddock, bude konat jiná významná akce.

Vedení F1 žádosti vyhovělo a v Baku se příští rok pojede 29. dubna, tedy v termínu, kdy se letos jela Velká cena Ruska. Ta se příští rok pojede až později, jelikož v létě Rusko hostí mistrovství světa ve fotbale.

„Požádali jsme o přesunutí na dřívější termín, protože chceme v červnu příštího roku využít náměstí k oslavám 100. výročí založení republiky,“ řekl Rahimov pro Motorsport.com.

„V červenci je pak evropská část sezóny příliš plná, tam se nedokážeme vměstnat. V roce 2019 bychom se chtěli vrátit k červnovému termínu, s tím jsme spokojeni. Celkově vzato nám červnový termín vyhovuje. Je to zřejmě to nejlepší počasí, které tu můžeme mít. Na slunci je teplo, ale když jdete do stínu, tak je to ok. Na konci dubna tu mohou teploty klesnout na 14 až 15°C. Nemrzne, ale není to počasí na tričko.“

Tři závody za tři týdny? Zveřejněn kalendář pro rok 2018

Tři závody za tři týdny? Zveřejněn kalendář pro rok 2018

Rahimov také věří, že přesun závodu na dubnový termín nebude mít negativní dopad na diváckou návštěvnost. Ta byla na letošním závodě údajně o 30 % vyšší než v premiérovém ročníku závodu v ulicích Baku v roce 2016.

„Pokud zajistíme veškerou zábavu a vše bude fungovat, tak si nemyslím, že tento posun bude mít skutečně vliv na návštěvnost. Letos to docela stouplo.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Villeneuvova kritika mě nepřekvapuje, on je negativní vždy, říká Stroll