V Bahrajnu závodit budeme, opakují týmy USF1 a Campos Meta

Nováčci USF1 a Campos Meta odmítají, že by měli takové problémy, které by jim zabránily nastoupit do letošní sezóny. Stefan GP tak místo na startovním roštu zřejmě nezíská.

Srbský tým má hotový vůz a bude s ním na konci února testovat v Portugalsku. Dokonce poslal své závodní vybavení do Bahrajnu v naději, že se uvolní místo.

"Pracujeme stále ve stejném režimu - naplno," řekl šéf USF1 Peter Windsor pro Autosport. "Cílem je Bahrajn a na nic jiného nemyslíme. Je úžasné vidět, kolik času do toho všichni vkládají. Menší komplikace způsobila zpožděná platba od jednoho sponzora, ale to se může stát jakémukoliv novému týmu. Překonali jsme to a našli náhradu."

Vůz USF1 Type 1 musí podstoupit nárazové testy, pak s ním tým vyjede k prvním testům v Alabamě. Windsor na závěr odmítl spekulaci, že by měl možnost vynechat několik závodů.

"V Bahrajnu budeme. Možná nebudeme nejlepší, ale budeme tam. A od toho se odrazíme," ujistil Windsor. "Je to o víře, vášni a nasazení lidí pro dobrou věc."

Situace Camposu je o něco komplikovanější, ale Španělé také odmítají, že by do Bahrajnu nedorazili. Finalizují spojení s novým investorem, kterým je zřejmě Tony Teixeira.

Podle jedné ze spekulací má Stefan GP tolik stát o místo na startovním roštu, že využil finančních potíží Camposu a koupil projekt jeho vozu od konstruktéra Dallara. Podle Autosportu ovšem Srbové uzavřeli s Italy separátní dohodu o vývoji svého monopostu, který vychází z Toyoty TF110.

Další článek: Třetím jezdcem Mercedesu GP bude Nick Heidfeld

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00