V Bahrajnu za Ferrari bodoval jen Leclerc jedním bodem

Ferrari zažilo ve Velké ceně Bahrajnu formule 1 z pohledu výsledku nejhorší víkend od domácího závodu v italské Monze. Na okruhu v Sachíru získal Charles Leclerc jeden bod za desáté místo.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
V Bahrajnu za Ferrari bodoval jen Leclerc jedním bodem | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

V Monze nedokončil závod ani jeden pilot Scuderie. Od té doby posledních šest závodů bodovali buď oba jezdci, nebo jen Leclerc. V Bahrajnu opět bodoval jen Monačan, i když si připsal jen jeden bod.

„Dnes to pro nás bylo náročné, jelikož jsme opravdu nebyli dostatečně rychlí,“ řekl Leclerc.

„Měl jsem velmi dobrý start, pak to ale už šlo bohužel z kopce. Desáté místo bylo maximem, kterého jsme dnes mohli dosáhnout. Jsou před námi ještě dvě velké ceny a pokusíme se z nich vytěžit maximum.“

Vettel rychlostně nestačil

Daleko za body u konce startovního pole se v průběhu celého závodu pohyboval Sebastian Vettel, který nakonec projel cílem na třináctém místě.

„Možná jedinou dobrou zprávu jsem dnes dostal do vysílačky, když mi potvrdili, že Romain (Grosjean) byl v pořádku,“ řekl Vettel.

„Když mám mluvit o závodu, první stint byl velmi špatný, neměl jsem žádnou rychlost a ztratil jsem spoustu pozic. Situace se v průběhu závodu zlepšila a při jízdě ve volném vzduchu na konci to nebylo tak špatné, ale celkově vzato to byl obtížný závod.“

Další článek: McLaren se posunul na třetí místo v Poháru konstruktérů

9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.
19. ledna | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.