V Bahrajnu pustí na tribuny jen naočkované diváky a ty, kteří se z covidu uzdravili | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

V Bahrajnu pustí na tribuny jen naočkované diváky a ty, kteří se z covidu uzdravili

Bahrajn bude kromě předsezónních testů hostit i úvodní závod letošní sezóny formule 1. Při dodržení bezpečnostních opatření umožní přístup na tribuny fanouškům, kteří se vyléčili z covidu-19 nebo již byli proti novému koronaviru očkováni.

Zástupci Mezinárodního okruhu v Bahrajnu oznámili, že uvolní k prodeji vstupenky na závod, který 28. března odstartuje letošní sezónu formule 1. Šanci vidět závod naživo dostanou lidé, kteří již dostali obě dávky vakcíny proti koronaviru a ti, kteří prokáží, že se z nákazy plně vyléčili.

Tyto podmínky prověří také bahrajnská aplikace BeAware. Očkovaní lidé se mohou na okruh dostat, pokud od podání druhé dávky uplynuly alespoň dva týdny. Ti, kteří prodělali covid-19, musí počkat dva týdny od chvíle, kdy byli infikováni.

I přesto budou pro fanoušky platit bezpečnostní opatření. Všichni budou muset po celou dobu nosit roušku a při vstupu do areálu se nevyhnou lékařské prohlídce. Veškeré atrakce přitom pro fanoušky budou přístupné pouze venku. Vzhledem k tomu nebudou otevřeny prostory a salonky pro VIP hosty. Zároveň budou muset být dodržovány rozestupy.

„Jsme velmi rádi, že můžeme začít s prodejem vstupenek a fanouškům nabídnout možnost být svědky F1,“ řekl výkonný ředitel bahrajnského okruhu šejk Salman bin Isa Al Khalifa.

„V listopadu a prosinci loňského roku jsme měli tu čest hostit naše zdravotnické hrdiny jako diváky. Jsme rádi, že nyní se můžeme otevřít širší skupině fanoušků. Jsem vděčný za všechnu podporu od bahrajnské vlády a koordinaci, díky které je každý rok F1 v Bahrajnu úspěšná,“ dodal.

„Zvlášť děkuji Národní pracovní skupině pro boj proti koronaviru a ministerstvu zdravotnictví v Bahrajnu za jejich plánování a vedení, což nám umožní nabídnout fanouškům bezpečný zážitek.“

Hlavní promotérka velkých cen formule 1 Chloe Targett-Adamsová již dříve vyjádřila naději, že fanoušci budou mít možnost zavítat na většinu velkých cen letošního ročníku, zejména pak k jeho konci.

Příští víkend od 12. do 14. března se v Bahrajnu uskuteční předsezónní testy. O dva týdny později začne na tamním okruhu i letošní sezóna F1.

Doporučujeme

Články odjinud