V Bahrajnu našli a zachránili psa, který přebíhal přes trať během druhého tréninku

Druhý trénink včera přerušily červené vlajky. Nejdříve kvůli nehodě Albona a 27 sekund po restartu kvůli psímu dobrodruhovi na trati.

Pes se pohyboval v první zatáčce, čímž se dopustil porušení článku 22.17 sportovních pravidel, který zakazuje pohyb zvířat na trati, v paddocku, pitlane nebo v divácké sekci – výjimku od FIA mohou dostat jen psi bezpečnostních služeb. Penalizace ale narušiteli nehrozí, podle dostupných informací ho ředitelství závodu ani nezačalo vyšetřovat.

Okruh dnes oznámil, že pes byl později nalezen, vyšetřen veterinářem a je v péči Bahrajnské společnosti pro prevenci týrání zvířat (BSPCA).

„Pamatujete si našeho návštěvníka z FP2? Byl nalezen a nyní je ve skvělé péči BSPCA,“ uvedl okruh.

Když se Lewis Hamilton ve druhém tréninku dozvěděl, že se pes pohybuje po trati, reagoval: „Doufám, že to není Roscoe!“ Hamilton vozí svého psa na většinu závodů.

Podobně reagoval Sebastian Vettel, který uvedl, že by také přivezl svého psa, kdyby věděl, že jsou povoleni.

Pes se objevil na trati také před dvěma týdny v Turecku. V Imole se zase na monoposty F1 přišla podívat kočka. Podle okruhu se jmenuje Formulino a na okruhu žije trvale.

Další článek: V posledním tréninku na GP Bahrajnu 2020 byl nejrychlejší Max Verstappen

9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.
19. ledna | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.