V Bahrajnu budeme závodit, věří Stefan GP

Velké problémy týmů USF1 a Campos Meta dávají Stefanu GP naději, že si místo na startovním roštu najde. Zoran Stefanovič je přesvědčený, že své vozy uvidí závodit už v Bahrajnu.

Zejména u týmu USF1 je téměř jisté, že do první Grand Prix nenastoupí, přičemž FIA nedávno zdůraznila, že vynechání každého závodu znamená porušení pravidel.

"Určitě, čekáme, až se něco stane, protože zbývá jen velmi málo času a termín pro Bahrajn se blíží," řekl Stefanovič pro Reuters. "Pokud máte nastoupit v Bahrajnu, musíte mít zabaleno příští středu a my si myslíme, že do té doby se něco podaří."

Na otázku, zda by mohl se svým týmem nastoupit až v některém z dalších závodů, Stefanovič odpověděl: "Technicky to možné je, ale my budeme v Bahrajnu. Neříkáme, že je to jisté, ale těšíme se na to."

Stefan GP měl tento týden testovat se svým vozem v Portimau, ale Bridgestone mu odmítl dodat pneumatiky formule 1. I to se podle Stefanoviče vyřeší. "Věříme, že nám FIA musí z bezpečnostních důvodů uvolnit vhodné pneumatiky. Očekáváme to a věříme, že se to stane," vysvětlil.

Závodit má tým v plánu s Kazukim Nakadžimou a Jacquesem Villeneuvem. Kanaďan ale váhá, protože nemá jistotu, že Srbové místo na roštu získají. "Ještě k tomu nedošlo, ale všechno kromě podpisu je hotové," řekl o smlouvě s Villeneuvem Stefanovič. "Během dvou nebo tří dnů se asi dohodneme."

Řečeno slovy Ferrari, srbští supové můžou spoléhat na podporu bílého rytíře. "Jako konstruktér působím posledních pět let a o formuli 1 se zajímám dlouho. Myslím, že Bernie podporuje všechny a nás podporuje proto, že se snažíme. Nepovídáme, ale pracujeme," dodal Stefanovič.

Další článek: Navzdory spekulacím Bridgestone názor nezměnil, na konci roku odejde

15:06 | Změny DRS zóny v Imole. Detekční bod se přesouvá z 40 metrů za 18. zatáčkou do 20 metrů před 17. zatáčkou. Aktivační bod z cílové rovinky na 60 metrů před 19. zatáčkou
11:33 | Stefano Domenicali pro Autosport vyloučil, že by F1 přešla v budoucnu na dvoudenní formát víkendu. Pro promotéry a prodej vstupenek to není výhodné.
11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00