V Bahrajnu bude mít Mercedes ještě větší náskok, předpovídá Red Bull

Vlastnosti Sakhiru by měly vyhovovat Mercedesu, a proto by jeho výkonnostní výhoda měla být ještě větší než v Austrálii a Malajsii.
V Bahrajnu bude mít Mercedes ještě větší náskok, předpovídá Red Bull

Letošní první dva závody Mercedes zcela ovládl a podle šéfa konkurenčního Red Bullu Christiana Hornera se máme v Bahrajnu připravit na to samé.

„Myslím, že jejich výhoda bude v Bahrajnu asi ještě větší než v Malajsii, protože je to okruh, kterému dominuje výkon,“ uvedl pro Autosport.

„V prostředním sektoru v Malajsii jsme jim byli blíž než ve třetím, ale v tom prvním nás zabíjeli celý víkend, jsou to v podstatě dvě rovinky. V průměru to bylo půl sekundy na těchto dvou rovinkách.“

Navíc Red Bull se zřejmě bude trápit v bahrajnském horku, ve kterém nelze očekávat pomoc deště v kvalifikaci jako v Austrálii a Malajsii.

„V Bahrajnu většinou neprší, takže se budeme snažit během toho týdne dosáhnout co největšího pokroku. Testovací lavice běžní v Paříži naplno a snad se jim dokážeme zase trochu přiblížit příští víkend, pokud to bude možné,“ dodal Horner.

Až se Renault zlepší, Red Bull bude těžký soupeř, uznává Hamilton

Až se Renault zlepší, Red Bull bude těžký soupeř, uznává Hamilton

Další článek: Boullier dává pozor na Magnussena, stejně jako se snažil vychovat Grosjeana

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10