V Austrálii se nepojede ani letos. Závod byl zrušen

Velká cena Austrálie se nepojede ani letos. Zrušen byl také závod MotoGP.
Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst
V Austrálii se nepojede ani letos. Závod byl zrušen | Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Vloni byla Velká cena Austrálie zrušena doslova za pět minut dvanáct. Fanoušci už stáli před branami okruhu a čekali na první trénink. Byl to jen začátek mnoha dalších zrušení, odkladů a nečekaných návratů kvůli pandemii koronaviru.

Letos byl závod přeložen na 21. listopadu. Jet se mělo mezi závodem v Brazílii a Saúdské Arábii. Dnes ovšem pořadatel potvrdil, že se letos nepojede. 

„Společnost Australian Grand Prix Corporation (AGPC) ve spolupráci s vládou státu Victorie a formulí 1 dnes oznámila, že Velká cena Austrálie Formule 1 v roce 2021 byla zrušena kvůli omezením a logistickým problémům souvisejícím s probíhající pandemií COVID-19,“ uvádí prohlášení.

Vstupenky nebyly zatím v prodeji, takže po této stránce nemusí pořadatel nic řešit. AGCP ve spolupráci s F1 už hledají termín pro ro 2022. 

Pro fanoušky F1 to také znamená, že si musí počkat na premiéru na upraveném okruhu. Albert Park prošel několika změnami.

V Albert Parku slibují o pět sekund rychlejší časy na kolo

V Albert Parku slibují o pět sekund rychlejší časy na kolo

„I když je zklamáním, že v letošní sezóně nebudeme v Austrálii závodit, jsme přesvědčeni, že v roce 2021 dokážeme zajistit sezónu s 23 závody a máme řadu možností, jak nahradit uvolněné místo po Velké ceně Austrálie,“ řekl Stefano Domenicali.

„V nadcházejících týdnech budeme pracovat na detailech těchto možností a jakmile budou tato jednání uzavřena, poskytneme další aktuální informace.“

Další článek: Šílené, říká Montoya o penalizacích. Tohle se učí už od motokár

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon