V Austrálii se nepojede ani letos. Závod byl zrušen

Velká cena Austrálie se nepojede ani letos. Zrušen byl také závod MotoGP.
Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst
V Austrálii se nepojede ani letos. Závod byl zrušen | Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Vloni byla Velká cena Austrálie zrušena doslova za pět minut dvanáct. Fanoušci už stáli před branami okruhu a čekali na první trénink. Byl to jen začátek mnoha dalších zrušení, odkladů a nečekaných návratů kvůli pandemii koronaviru.

Letos byl závod přeložen na 21. listopadu. Jet se mělo mezi závodem v Brazílii a Saúdské Arábii. Dnes ovšem pořadatel potvrdil, že se letos nepojede. 

„Společnost Australian Grand Prix Corporation (AGPC) ve spolupráci s vládou státu Victorie a formulí 1 dnes oznámila, že Velká cena Austrálie Formule 1 v roce 2021 byla zrušena kvůli omezením a logistickým problémům souvisejícím s probíhající pandemií COVID-19,“ uvádí prohlášení.

Vstupenky nebyly zatím v prodeji, takže po této stránce nemusí pořadatel nic řešit. AGCP ve spolupráci s F1 už hledají termín pro ro 2022. 

Pro fanoušky F1 to také znamená, že si musí počkat na premiéru na upraveném okruhu. Albert Park prošel několika změnami.

V Albert Parku slibují o pět sekund rychlejší časy na kolo

V Albert Parku slibují o pět sekund rychlejší časy na kolo

„I když je zklamáním, že v letošní sezóně nebudeme v Austrálii závodit, jsme přesvědčeni, že v roce 2021 dokážeme zajistit sezónu s 23 závody a máme řadu možností, jak nahradit uvolněné místo po Velké ceně Austrálie,“ řekl Stefano Domenicali.

„V nadcházejících týdnech budeme pracovat na detailech těchto možností a jakmile budou tato jednání uzavřena, poskytneme další aktuální informace.“

Váš názor Další článek: Šílené, říká Montoya o penalizacích. Tohle se učí už od motokár